Hamit Nisancı’dan özel açıklama

Gündem, Siyaset

Seferihisar Belediye Başkan Adayı 18 Mart Çanakkale şehitlerini  anma yürüyüşü ardından GazettEge ye özel yaptığı açıklama da şöyle dedi

Öncelikle vatanımız uğruna şehit olanları saygı ile anıyorum. Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hepsine şükranlarımı sunuyorum. Hepsinin mekanı cennet olsun”dedi.

Şehitler için yapılan yürüyüşte oluşan gerginlik ile ilgili ise Nişancı “Şehitlerimiz ile ilgili böylesine önemli bir günde böylesine kısır tartışmaların gündeme gelmesini dahi istemem. Herşey herkesin gözü önünde yaşandı. Orada bir çılgın yer kapma telaşı vardı. Onun içinde olamazdık. Telâş gittikçe kötüye gidecekti. Bizde arkada kendi camiamizdan arkadaşlarımızla yürümeyi tercih ettik. Kötü niyetli olunmadığını seçimin heyecanı ile olduğunu düşünmek istiyorum. Ama çok üzüldük onu da belirtmek isterim” dedi.

Olayın nasıl gerçekleştiği hakkındaki sorumuza cevap veren Nişancı “Biz kortejin arkasındaydık. Önüne geçmemiz için Emniyet Müdüründen teklif geldi. Bütün adayların önde kolkola olması lazımdı. Dogrusu da buydu. Hep söylüyorum. Seçimler 3 gün. Bu tartışmalara hiç gerek yok. Ve orada kalırsak bu tartışmalar uzayacaktı.Bizde yürüyüşü kendi arkadaşlarımızla tamamladık. Böylesine önemli bir günün böyle polemiklere sebep olmasını istemem. Zaten bu konu üzerinden kim siyaset yaparsa vatandaş cezasını verir zaten” dedi.

Bir cevap yazın