SEFERİHİSAR’DA HANIMLAR SAHADA

Gündem, Spor

Seferihisarl’da hanımlar sahalarda gol peşinde koşuyor. Kısa bir süre önce kurulan Sakin Şehr Spor klübünün başlattığı “Haydi Kızlar sahaya” kampamyası ile Kadın Futbol takımı kuruldu.

Antrenmanlara başlayan kadın futbol takımı ileride yeterli sayı ve destekle kadın futbol liglerde boy göstermek istiyor. Kadın Futbol Takımının antrenörlüğünü yapan ve Eğitimini ABD’de tamamlayan Halil Gündüz Şahinoğlu “Amerika’da bulunduğum süreçte pek çok çalışma yaptım. Değişik takımlarla çalıştım. Orada kadın futbol takımı çok aktif işliyordu. Biz de niye olmasın diye düşündüm ve Seferihisar’a döner dönmez bu projeyi uygulamaya koydum” dedi.

Orada ki başarıyı burada da yakalayabileceğimizi belirten Şahinoğlu ” Aslında ABD deki takımlardan bir farkımız yok ama orada disiplin çok daha fazla. İnsanlar başarmak için bütün kondisyon ve gücünü o yöne çeviriyor. Bu konuda ailelerde çok öenmli rol oynuyor. Çocuklarını asla kısıtlamıyor, teşfik ediyor, anne baba günlük yaşam programını çocuğa göre biçimlendiriyor. Orada ailelerin çocukları ile ilgilenme süreleri daha fazla. Bizde teme sorun bu. Aile 14 saat çalışınca çocukla geçirecek vakit kalmıyor. Aslında biz dünyadaki pek çok ülkeden daha yetenekliyiz. Tek ihtiyaç çocuklarımızın ilgi eksikliği. Aile desteği. Ve bir de imkanlarımız daha fazla olsa çok başarılı olabiliriz.” dedi

 

 

Bir cevap yazın