UĞUR ALPASLAN (Uğurlu Günler)

Köşe Yazarları

SEFERİHİSAR’DA OLMAMASI GEREKEN HAREKETLER

Duymak istemediğimiz söylemler duymaya başladık. 1 Nisanda ne seçim kalacak, ne miting, ne söylenecek söz…

Bizler yine Güzel ilçemiz Seferihisar’da seçim süreci bitiyor derken, son mitinglerde çarşıda,

iş yerlerinde, sosyal ortamlarda selamlaşıp, sohbetler edip, birbirimizin derdini, tasasını, mutluluğunu paylaşacağız. Hepimiz komşuyuz, arkadaşız. Kalp kırmadan, kimseyi yermeden, yarın yüz yüze bakmamıza engel olacak söylem ve hareketlerden kaçınmalıyız.

İlçenin öyle güzel bir mozaiği var ki, birleştirici, örnek davranışlarla bunu pekiştirmeliyiz. Komşuluk, arkadaşlık, akrabalık ilişkilerimizi zedeleyecek bir unsur olmamalı seçimler.

Kim kazanırsa kazansın sonuçta ilçe kazanmalı. Öyle mitingde, ağza geleni söyleyip, ne olursa olsun, seçimi kazanayım demek, yıllardır süregelen dostluklara, arkadaşlıklara, komşuluklara büyük zarar verir. Oy olarak geri dönecek derken, en önemli olan manevi değerlerden de olursunuz.

Benim şahsen değerli arkadaşım İsmail YETİŞKİN’e naçizane tavsiyem, sırf seçimi kazanmak için böyle yollara başvurmamasıdır.

Bu tür söylemler kimseye bir şey kazandırmaz. Cumhur İttifakı adayı Hamit NİŞANCI, kendisi ile ilgili her söyleminde, sevgisini ve kardeşliğini iletirken, ona ailevi değerlerine zarar verecek, nahoş ithamlarda bulunmak hiç yakışmadı ve bence kimsenin içine sinmedi bu sözler…

İftiralarla, karalamalarla, ailevi değerlere saldırmakla, incitmekle ve yıpratmakla seçim kazanılacaksa hiç kazanılmasın bence. Atatürkçü olduğunu söylemek ile Atatürkçü düşünceye sahip olmak onun ilkeleriyle hareket etmek çok farklı bir şeydir.

Birisi Atatürk’ün Maneviyatını kullanmak, kendine çıkar sağlamaktır, gerçek Atatürkçülük ise, ilçeye, ülkeye ve millete değer katmaktır. ATATÜRKÇÜ düşünceyi benimsemiş bir parti, kurum, kuruluş, kişiler, asla hayvanlara işkence etmez. Asla dudak uçuklatan maaşlarla belediye imkânlarını hak etmeyene peşkeş çekmez, sırf oylarını elinde tutmak için taraflı olmaz, montajla başkalarına iftira atmaz, ailevi değerlere saygılı olur.

Kukla gibi hareket etmez. Sadece amacı seçim kazanmak olmaz. Seçimi kazanayım da, çamur da atarım, ailevi değerleri de yıkıp geçerim, lafı da sokarım, iftira da atarım felsefesiyle seçim zaten kazanılamaz.

İlçe değerlerini bilir, saygılı, maneviyatı güçlü, düsturu hak ve adalet olur. bahseden ve bahsettiklerini yapacak olan kimse o kazansın.

Ama kimse kaybetmesin isterim.

Saygılı, maneviyatın zedelenmediği, mutlu ve sağlıklı bir seçim süreci dileği İlçemizde ve ülkemin her köşesinde, işten, projeden, değer katmaktan ile, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Bir cevap yazın