Hafta Sonu Seferihisar’da Ralli var

Gündem, Son Dakika, Spor, Yerel Haberler

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) düzenlediği ve Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen  Türkiye Ralli Şampiyonası’nın açılış yarışı 29. Ege Rallisi bu hafta sonu Seferihisar’da gerçekleşecek. Yarışa  6 takım, 62 otomobil ve 124 sporcu katılacak. 13-14 Nisan günleri Seferihisar hızlı bir yarışa sahne olacak.

İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar Belediyesi, Seferihisar Kaymakamlığı, Menderes Belediyesi ve Menderes Kaymakamlığı’nın destek verdiği rallide Seyirci Özel Etabı, 13 Nisan Cumartesi günü Sığacık Marina’da gerçekleşecek.

Servis alanı olarak Seferihisar Pazar yeri kullanılacak, İlk gün Beyler 1 ve Beyler 2 Etapları koşulacak, ardından 29. Ege Rallisi ikinci günü Çamtape, Maden, Gödence köyleri etapları yarışılacak.

29. Ege rallisi ile ilgili Seferihisar Belediyesi’de vatandaşlara duyuruda bulundu. Bu duyuru şöyle:

İlçemizde yapılacak Ege Rallisi için bazı yollar trafiğe kapatılacaktır. Kapatılacak yollar 12 Nisan Cuma Kavakdere Barajı-Eski Orhanlı yolu, 17.30-18-30 arası,  13 Nisan Cumartesi Sığacık-Akkum caddesi 15.00- 18.30 arası, ve 14 Nisan Pazar günü Efemçukuru, Gödence, Seferihisar yolu

Bir cevap yazın