Seferihisar Şehidini Gözyaşları ile Uğurladı.

Gündem, Son Dakika, Yerel Haberler

Henüz 1 yıllık Uzman Çavuş olan Özaltay ailesinin 22 yaşındaki evladı Ahmet Ali Özaltay gözyaşları ile uğurlandı. Görev yaptığı Hatay’daki birliğinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit düşen genç için Seferihisar yasa büründü.

Askeri törenle Ulu Cami de kılınan namazın ardından Seferihisar Mezarlığına defnedilen Uzman Çavuş Ahmet Ali Özaltay’ın annesi Sıdıka Özaltay cenazede ayakta duramadı. Şehidin kardeşinin kucağında yarı baygın anneyi görenler gözyaşlarına boğuldu.

Cenazeye Garnizon Komutanı yanı sıra askeri erkan, Belediye Başkanı, Seferihisar Emniyet Müdürlüğü, Belediye Başkanı, İlçe Başkanları, halk ve özellikle Seferihisar Gençliği katıldı.

Asker arkadaşları ve bir rütbeli subay şehidin başında nöbet tuttu. Türk Bayrağına sarılı naş yine şehidin asker arkadaşları tarafından omuzlara alınarak son yolculuğuna uğurlandı.

Seferihisar henüz 22 yaşındaki genç şehidinin arkasından gözyaşı dökmeye devam ediyor. Seferihisar gençleri de arkadaşları olan Uzman Çavuş Ahmet Ali Özaltay’a “seni unutmayacağız arkadaşımız, rahat uyu” diyerek duygu dolu bir şekilde veda ettiler.

 

Bir cevap yazın