Sevil Ege “Üç Başlıkla Gündeme Bakış”

Köşe Yazarları

SEÇİM GEÇTİ Kİ..

Acaba başka yerde var mı böyle birşey?
Var ben bir de bazı Güneydoğu İllerinde rastladım. Neye mi?
Bir siyasi partinin üyesi olmanın suç olduğuna..

Öncelikle belirteyim. Uzun yıllardır hiç bir siyasi partiye üye değilim. Hiç birinin taraftarı da değilim.
Benim sözüm buradan İlçeme. İlçemde yaşayan insanlara..

Mart ayı boyunca koştunuz, partiniz için çalıştınız. Nisan ayı boyunca da birbirinize sataştınız. Yeter artık, seçim bitti. Seçilenler yerine geçti oturdu.

Türkiye Cumhuriyeti’nde kanunen kabul edilmiş bir siyasi partiye mensup olmak suç değildir. İllegal bir davranış değildir. Birini gördüğünüz de “Iyyy o Akp’li ya da Chp’li” deme hakkınız yok. İsteyen istediği partiye üye olur, isteyen istediği adayı destekler.

Seçim bittiğinde bu ayrım ortadan kalkar, seçilen kişi de herkesin başkanı olur. Artık bu aşamaya geldik. Konuyu kapattık. Sosyal Medyadan hala birbirlerine sataşan gençleri görüp inanın üzülüyorum. Gereksiz işler bunlar. Bizim üretime katkı koyan gençlere ihtiyacımız olduğunu hepiniz biliyorsunuz..

DALKAVUKLUK SEVMİYORUM

Uzun yıllardır gazetecilik yaptığımı hepiniz biliyorsunuz. Beni tanıyan herkes bilir. Ne aday adayları açıklandığında, ne adaylar açıklandığında, ne seçim süresince kimseye gidip “başkanım başkanım” yapmadım, yapamam. Huyum değil. Seçimi kazananlarında etrafında bir anda alkışlayarak dolaşamam.

Seçileni izlerim. İyi birşey yaparsa haber yaparım, yanlış birşey yaparsa yine haber yaparım. Zaten gazetecinin görevi de budur. Toplum adına söylemde bulunmak. Haber yerine dalkavukluk yapana “yandaş basın” diyorlar ya. İşte.. Bu tabirde yeni zaten.. Yandaş.

Yok öyle bir dünya. Kimse kimseye yandaş değil. Dünya menfaat dünyası olmuş. Bazı İnsanlar menfaati olan yere yürüyor, olmayana ver yansın ediyor.

Demiyorlar mı acaba “Çocuklarımıza, gençlerimize daha güzel bir dünya bırakalım, onun için çalışalım” diye. “Dünya” diyorum bakın. “Dünyalık” değil.

Beni en iyi siz anlarsınız.. Yani okurlarım. Öncelikle övgüleriniz, attığınız gurur veren destek mesajları için çok teşekkür ediyorum. Ne güzel ki bir sevgiyi paylaşıyoruz hep birlikte yüreklerimizde. Allah nasip etsin paylaşmaya devam edelim. Güzel yürekli, candan okurlarım, izleyenlerim.

NİSAN AYI

Çok hüzünlü bir Nisan ayı geçirdik. Seferihisar’da çok genç kayıplar yaşadık. Akrabam İhsan Evren, Esnaf kardeşimiz Fırat Ağladıoğlu, Uzman Çavuşumuz Ahmet Ali Özaltay, Polis kardeşimiz Mehmet Koca. Hepsinin ailelerine sabır diliyorum.
Seferihisar halkına, Türk Silah Kuvvetlerine, Türk Emniyet Teşkilatına başsağlığı dilerim.
Böyle kötü haberlerle değil, güzel ve iyi haberlerle buluşmak umuduyla,
Esen kalın..

Bir cevap yazın