“Engelleri Kaldırdık Beraber Koşuyoruz”

Gündem, Son Dakika, Spor, Yerel Haberler

“Engelleri Kaldırdık Beraber Koşuyoruz” etkinliğini bu yılda büyük bir heyecanla gerçekleştirildi.

Özel Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin öncülüğünde iki yıldır gerçekleştirilen etkinliğin amacı “Gençlik Haftası” ve “Engelliler Farkındalık Haftası” dolayısıyla birlikte yapılan bir çalışma ile dikkatleri çekmek.

“Engelleri Kaldırdık” diyerek Seferihisar’daki bütün Liselerin katılımı ile İlçe de yaşayan tüm engelliler birlikte bir koşu gerçekleştirdi. Elele koşan gençler ve engelliler tüm dünyaya bir mesaj verdi.

Etkinliğe İlçe Jandarma Muhabere Tabur Komutanı Levent Aksoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç’da katıldı. Koşuculara Seferihisar Bandosu eşlik etti.

Yarışa katılan öğrencilere ödüllerinin ve madalyalarının verilmesinin ardından Cumhuriyet Meydanında, Seferihisar Belediyesi tarafından müzikli eğlence düzenlendi. Doya doya eğlenen gençler hep birlikte fotoğraflar çektirdi.

Özel Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi adına Deniz Tolga İnci’nin çok heyecanlı ve duygu yüklü olduğu gözlerden kaçmadı. “Bu yıl ikincisini gerçekleştirdik etkinliğimizin. İki hafta aynı zamana denk geliyor. Bu hafta hem Engelliler Farkındalık Haftası, hem de Gençlik Haftası. Bu hafta da liseli gençlerimiz ile engellileri buluşturduk ve biz engelleri kaldırdık birlikte koştuk.  Katılımın yüksek olması beni çok memnun etti. Burada önemli bir ayrıntı var. Engelliler için etkinlik yapılıyor ama engelliler bu etkinlikte olmuyor. İşte bugün Seferihisar’da biz buna önemli bir cevap verdik. Engelliler için Ama Onlarsız Yapılan Etkinliklere İnat Bugün Seferihisar’da Engelli Çocuklar İle Gençler Elele Kolkola Yürüdüler. Gençler Engelli Arkadaşlarının koluna girerek, elinden tutarak, tekerlekli sandalyesini iterek hep birlikte finale geldiler. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi

15.05.2019

Bir cevap yazın