Şoförler Odası İftar düzenledi.

Gündem, Yerel Haberler

Seferihisar Şoförler ve Otomobilciler Odası geniş katılımlı bir iftar düzenledi.

Hasan Fehmi Abacı’nın Oda Başkanı olmasından itibaren geleneksel hale gelen, Seferihisar Terminalinde gerçekleştirilen  iftar yemeğini Beyler Köyünden hanımlar pişiriyor, misafirlere ikram ediliyor. Menü de yöresel yemekler ve mutlaka keşkek yer alıyor.

Bu yıl düzenlenen iftara da yine geniş katılım oldu. Tüm Şoför esnafının aileleri ile katıldığı iftara, vatandaşlarda davet edildi. Hep birlikte oruçlar bozuldu, dualar okundu.

Seferihisar Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın düzenlediği iftara Seferihisar Kaymakamı İlhan Abay, Seferihisar Garnizon Komutanı Levent Aksoy, İlçe Jandarma Komutanı, İlçedeki idari müdürler katıldı. Belediye Başkanına vekaleten Rahmi Çınar da yemeye beraberinde CHP li Belediye Meclis üyeleri ile birlikte katıldı. Belediye Başkanının eşi Fatma Yetişkin ve çocukları da iftar yemeğine katılarak Belediye Başkanı İsmail Yetikin’in yokluğunu hissettirmedi. İsmail Yetişkin il dışında olduğu için yemeye katılamadı.

Ayrıca yemeye Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve Yönetim kurulu, Ak Parti Belediye Meclis üyeleri Ümit Cingöz, İsmail Bazan katıldı, Mhp’nin Belediye Meclis üyesi Ahmet Mirze’de iftara katılanlar arasındaydı.

Ege Yaş Sebze Meyve İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı, İşadamı ve Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Hayrettin Uçak’ta iftara katılarak Şoför esnafa destek verdi.

CHP li Belediye Meclis üyelerinde de Sefer Topçu ve Berkhan Parlak’da Belediye Başkan Vekili olan Rahmi Tezel Çınar ile birlikte iftara katıldı.

İftara ayrıca Otokar yetkilileri özel ürettikleri Halk otobüsü ile katılarak tanıtım yaptı.

İftarda Seferihisar Müftülüğü imamları Kuran okudu, dualar yaptı.

İftar ile ilgili Seferihisar Şoförler ve Otomobilciler odası başkanı Hasan Fehmi Abacı “Her yıl iftarımızda odamız, taşıyıcılar kooperatifimiz, taksicilerimiz, minibüsçülerimizin, tüm şoför esnafımız bir araya geliyoruz. Ramazan paylasmanın ön plana çıkması gereken ayımız. Allah iftarımızı kabul etsin. Katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

GazettEge- 28 Mayıs 2019

 

Bir cevap yazın