Seferihisar Belediyesi son iftarı merkezde düzenledi

Gündem, Son Dakika, Yerel Haberler

Seferihisar Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda son iftarı merkez Atatürk Caddesinde düzenledi.

3 bin kişilik iftarda vatandaşlar hep birlikte oruç dualarla  açtı.

Pelin Taneli Kadıoğlu ve Nevizade ekibinin ilahi içerikli konseri gerçekleşti.

iftara Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Kani Beko, Cumhuriyet Halk Partisi Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak ve Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyeleri katıldı.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin yaptığı konuşmada  “Bir Ramazan ayını daha hoş hatıralarla geride bıraktık. İmece kültürünün, hoşgörünün en güzel örneklerini verdik. 11 ayda olduğu gibi, komşumuz açken tok yatmadık. Seferihisarlı ezelden beri paylaşır. Bilir ki, ekmek paylaştıkça büyür. Ekmeğini bölüşen, gönül soframıza ortak olan herkesten Allah razı olsun!
Maalesef bayrama biraz buruk giriyoruz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bayramda yola çıkacak kardeşlerime de buradan bir kez daha seslenmek istiyorum. Ailenizle yola çıkacaksınız. Ne olur, 5 dakika geç gidin ama sağ salim gidin. Her bayram acı bilanço haberleri hepimizin içini burkuyor. Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. Bayramınız mübarek olsun“ dedi.

 

Bir cevap yazın