Kent Konseyinde seçim zamanı

Gündem, Kültür Sanat, Özel Haber, Son Dakika, Yerel Haberler

Seferihisar Kent Konseyi yeni dönem başkanını seçmek için genel kurula gidiyor. Sivil Toplum örgütleri temsilcilerinden oluşan Kent Konseyi seçiminde yeni dönem başkanı kim olacak sorusu merakla bekleniyor.

28 Haziran 2019 saat 14.00 Çağan Irmak Kültür Merkezinde yapılacak olan 11. Seferihisar Kent Konseyi Genel Kurulunda en az üç adayın başkanlık için yarışması kesinleşti.

Bu adaylardan biri son dönem Kent Konseyi Başkanlığı yapan Ekrem Gün. Seferihisar’a yaklaşık 10 yıl önce gelen ve müteahhitlik yapan Ekrem Gün aynı zamanda ressam. Tekrar Kent Konseyi Başkanlığı için aday olan Ekrem Gün bir süre yurt dışında da yaşamış ve özellikle sanata verdiği önem ile tanınıyor.

Bu yıl ilk kez aday olacak iki isim ise herkes tarafından merak ediliyor.

Aday olacağını haftalar önce açıklayan Uğur Alparslan asker kökenli. Erken emekli olduktan sonra kendisini her zaman içinde yanan Tiyatro aşkına adayan Alparslan şu an halen Halk Eğitimi Müdürlüğü drama ve tiyatro öğretmenliği yapıyor. Kendi yazıp yönettiği oyunları sahneliyor, tiyatro aşkını gençlere aşılamak için mücadele ediyor. Evli olan Uğur Alparslan tiyatro yanı sıra köşe yazarı olarak gazetecilik ile de tanınıyor.

Bir diğer aday Ethem Turgut ise belediyecilikten gelmesi ile dikkat çekiyor. Seferihisar Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin çeşitli bölümlerinde çalışan ve müdürlük yapan Ethem Turgut memuriyetten emekli. Dört belediye başkanı ile çalışmış ve belediyecilik konusunda bilgi sahibi olan Turgut aynı zamanda Yerel Yönetimler mezunu. Sığacık’da bir çiftlik evinde yaşayan Ethem Turgut evli ve bir çocuk babası.

Üç adayın yarış için sahaya çıkacağı  Kent Konseyinin önümüzdeki dönem kimin başkanlığında devam edeceği sorusu yarın cevap bulacak.

Tüm adaylara başarılar dileriz.

GazettEge-27 Haziran 2019

 

Bir cevap yazın