Ulamış’ta şenlik tüm hızıyla devam ediyor

Gündem, Kültür Sanat, Magazin, Yerel Haberler

Seferihisar Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Ata Ekmeği ve Armola şenliği saat 14.00 itibari ile başladı. Tüm gün sürecek etkinliklerle süslü şenliğe yoğun ilgi ve katılım var.

İzmir ve çevreden akın akın Ulamış Köyüne gelenler hem şenliğe katılıyor, hem de yöresel lezzetleri tadıyor.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “2011 yılında Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in Tohum Takas Şenlikleri’yle başlattığı yerel tohumu yaşatma mücadelemizin sonuçlarını alıyoruz. Seferihisar da belediye olarak 500 dönüm karakılçık ekimimiz bulunmakta. İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile işbirliğine giderek Menemen’de 500 dönüm daha karakılçık ekimini gerçekleştirdik, şu an ortalama Seferihisar da günlük 200 ekmek üretimimiz var. İlçemizin kendi değerlerinden ve geçmişten günümüze bozulmadan gelen başka bir lezzetimiz olan Armola ile Ata Ekmeğini birleştirdik.Gerek satış noktalarında gerekse internet bazlı satışlarda Türkiye’nin bir çok bölgesine ata ekmeğimizi ve Armolamızı gönderiyoruz, Seferihisar tarımsal kalkınmada ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış bir kenttir. Bu başarıların devamını hep birlikte sağlayacağız.”dedi

Etkinlikler ve pazar stantları ile şenlik akşam saatlerine kadar sürecek. Şenliği yerinde görmek isteyenlerin Ulamış Köy meydanına gitmelerini tavsiye ediyoruz.

 

 

GazettEge-03.08.2019

Bir cevap yazın