Bu yıl okullar 9 Eylül’de açılıyor

Gündem, Özel Haber, Yerel Haberler

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamasına göre 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.

Tatilde olan velilerin merakla beklediği tarihten sonra hazırlıklara start verildi. Yeni bir model belirleyen Milli Eğitim Bakanlığı okulları bir hafta erken açıp bir hafta erken kapatmayı hedefliyor. Yanı sıra yarı yıl tatiline ek olarak iki de ara tatil uygulaması getirildi.

Buna göre 18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün) İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020’de başlayacak.

6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) 13 Nisan’da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

Okulların açılma tarihinin belirlenmesinin ardından veliler alışverişe hazırlanıyor. Seferihisar’da okul kıyafetleri için uygun fiyatlar ve kredi kartı seçenekleri ile bu yıl Mavi Ay Kot Merkezi Zuhal giyim ile anlaşma yaptı. İşletme sahibi “Tüm okullarımızın kıyafetleri bizde mevcuttur. Müsterilerimize alışverişlerinde kolaylıklar sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Tüm öğrencilerimize başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı diliyoruz” dedi

Bir cevap yazın