Ormanlarımız için kampanyalar ardı ardına geliyor.

Gündem, Yerel Haberler

18 Ağustos Pazar günü başlayıp yaklaşık 1000 dekar alanın etkilendiği, orman ve zeytinliklerin kaybedildiği Orman yangını için kampanyalar ardı ardına geliyor.

İzmirliler başta olmak üzere herkes el birliği ile yanan yerlere yeni ağaçlar dikmek için seferber oldu.

İlk olarak Haluk Levent’ten gelen kampanya çağrısına yangının sona ermesi ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kampanya açıklaması geldi. Soyer “İzmir’in ormanları için çok boyutlu ve ilham verici bir kampanya hazırlıyoruz. Yaramızı sarmak isteyen herkesi ve tüm kuruluşları belediyemizle koordinasyon içinde hareket etmeye davet ediyorum. Önerilerinizi bize iletin. Herkese şimdiden teşekkür ederim.” dedi

Bir çok sanatçı yanı sıra kurum ve kuruluşlarda kampanya düzenliyor.

Ege Orman Vakfı bağış kampanyasını başlatarak hesap numaralarını vatandaşlara duyurmaya başladı.

1 Milyon fidan hedeflenen İzmir’de İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası, İMEAK Deniz Ticaret Odası ve Ege İhracatçı Birlikleri tarafından “Doğaya Destek Ol” sloganıyla fidan dikme kampanyası düzenlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ile İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Borsası (İTB), İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi (DTO), Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD) Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği İzmir Şubesi (MÜSİAD) tarafından başlatılan kampanyada 1 milyon fidan dikilmesi hedefleniyor.

Bu kapsamda yapılan ortak açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İzmir’de meydana gelen yangınlar, hepimizin yüreğini yaktı. Gördük ki yangın konusunda tüm hemşehrilerimizin özellikle sıcak yaz günlerinde çok daha dikkatli olması, yetkililere bilgi verme noktasında geç kalmaması gerekiyor. Büyük üzüntü duyduğumuz yangın felaketine karşı ortak harekete geçerek, fidan dikme kampanyası başlatma kararı aldık.

İnanıyoruz ki İzmir’deki tüm kurumlar ve vatandaşlarımız ağaçlandırma konusunda gereken desteği sağlayacaktır. El birliğiyle hareket ederek yanan ormanlık alanların telafisini en kısa sürede yapacağız.”

Yangında sadece ağaçların değil ormanda yaşayan canlıların da büyük ölçüde zarar gördüğüne işaret edilen açıklamada, “Yangında yaralanan hayvanların tedavisi için İzmir Veteriner Hekimleri Odasının başlattığı kampanyaya her türlü desteği vermeye hazırız.” ifadeleri kullanıldı.

Hesap Adı    :Ege Orman Vakfı
Şube        :Denizbank Ege Ticari Merkez Şubesi
IBAN        :TR47 0013 4000 0042 5403 9000 01

GazettEge-21.08.2019

Bir cevap yazın