Seferihisar Belediyesi Halk Market açıldı

Gündem, Siyaset, Son Dakika, Yerel Haberler

Seferihisar Belediyesi tarafından hazırlanan Halk marketin açılış törenine CHP Milletvekili Atilla Sertel, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin,Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, Belediye Başkan Yardımcıları Yelda Celiloğlu ve Nuriye Hepterlikçi, Belediye Meclis üyeleri, Belediye birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in ardından Milletvekili Atilla Sertel de konuşmalarını gerçekleştirdi.

Seferihisar’da fazla sayıda bulunan market zincirlerine karşı özellikle Seferihisar’da yerli üreticiden alınacak sebze, meyve ve süt ürünleri ile fark yaratan Halk Market’te İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Ekmek fabrikasından alınan ekmekler 0,75 Kuruş’a satılacağı belirtildi.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Yıllarca çevremizde farklı isimlerde açılan marketleri inceleyerek kendi markamızı yaratmayı ve ilçemizde kazanılan paranın ilçemizde kalmasını istedik. Bununla ilgili Seferi Bakkal ve kasabımız mevcut ancak bunu geliştirerek içinde ihtiyacımız olabilecek A’dan Z’ye her şey olan Halk Market’i faaliyete geçiriyoruz. Yerel üretime sürdürülebilirlik kazandıran Halk Market’e  Seferihisar’da yaşayan tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

 

 

kaynak: www.seferihisar.bel.tr/seferihisarin-en-ucuz-marketi-acildi/

Bir cevap yazın