Tiyatro Festivali Başlıyor

Gündem, Son Dakika, Yerel Haberler
Geleneksel Seferihisar Tiyatro Festivali başlıyor

Seferihisar Belediyesinin bu yıl 9. defa gerçekleştireceği tiyatro festivali 2 Eylül tarihinde başlıyor.

Festivalde ilk akşam, Ürkmez Kadın Tiyatrosunun “Tersine Dünya” oyunu sahnelenecek. 3 Eylül akşamı Seferihisar Seftit Gençlik Tiyatrosu ‘’Artiz Mektebi’’ oyunuyla seyircinin karşısına çıkacak. 4 Eylül akşamı ise Selçuk Celsus Tiyatrosu ‘’Deliler Bayramı’’ oyunu ile sahnede olacak. Festivalin kapanışını “Düğün ya da davul” oyunu ile, ünü tanıtım filmleriyle dünyayı dolaşan ve oluşumu Amerika’da bazı üniversitelerde inceleme konusu olan Ulamış Köy Tiyatrosu yapacak.

‘’Sanata dokunan ellerde kir barınmaz’’

Kurulduğu ilk yıldan itibaren “Sanata dokunan ellerde kir barınmaz” sloganı ile Seferihisar Belediyesi bünyesinde çocuklarla başlayan tiyatro serüveni, bugün Seferihisar’ın 3 ayrı bölgesinde 250 yi aşkın katılımcısı ve toplam 12 tiyatro ekibiyle üretmeye devam ediyor.

Yönetmenliğini ve eğitmenliğini Vedat Murat Güzel’in yaptığı SEFTİT Seferihisar Belediye Tiyatrosu ekipleri pek çok festivale katılım sağlamıştır. Seferihisar Belediye Tiyatrosu, 2019 yılı Bedia Muvahhit Tiyatro Ödüllerinde “Yılın En başarılı Anadolu Tiyatrosu” ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Tüm oyunlar saat 21.00’da Sığacık Kaleiçi’nde ücretsiz olarak sahnelenecektir.

Bir cevap yazın