Akut Seferihisar Ekip Lideri Vahdi Sarıkaya’dan dikkat çeken paylaşım

Son Dakika

Seferihisar Akut Derneği’nin ilçe ekip lideri Vahdi Sarıkaya sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak iş kazalarına dikkat çekti.

Vahdi Sarıkaya “Bu tip kaza haberlerinde taziye mesajlarından daha da önemlisi sorgulayıcı ve araştırıcı mesajlar olmalıdır” derken özellikle inşaatları denetleyen kurumlar dikkat çekti.

Sarıkaya’nın farkındalık yaratan sosyal medya mesajı şöyle:

“Seferihisar’da iş kazası sonucu, inşaat ustası 2 gencimiz hayatını kaybetmiş. Ölenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.

Bu tip kaza haberlerinde taziye mesajlarından daha da önemlisi sorgulayıcı ve araştırıcı mesajlar olmalıdır, yerel badınımızın da bu bağlamda farkındalığı çok önemlidir. Yoksa biz taziyelere devam ederken kazalarda artarak devam edecektir taaki başımıza gelene kadar.

İnşaatlarda koruyucu ve önleyici tedbirleri almak hem çalışanlar hem de yakın çevresindeki canlılar için kimin görevidir? Bu tedbirlerin alındığını denetlemek de hangi kamu kurumlarımızın görev ve sorumlulukları arasına girmektedir ve bu kurumlarımız saha da mı masada mı çalışmaktadırlar?

Buna benzer soruların çoğalabilmesi, yerel basının konunun üzerine gitmesi, sorumlu kurumların açıklama yapması bizim ülkemize has bir davranış değildir biliyorum ama delilik böyle bişey işte…

Başınıza gelmesin bu tip acılar ama gelmemesini istiyorsanız da sorumluluğunuzu lütfen yerine getirin…”

Bir cevap yazın