11 Eylül Seferihisar’ın Düşman işgalinden Kurtuluşu Kutlu Olsun

Gündem, Son Dakika, Yerel Haberler

Seferihisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı törenlerle kutlanıyor. İlçe merkezinde coşku içinde başlayan kutlamalar akşam konser ile devam edecek

Seferihisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun kutlanmasına  Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunma töreniyle başlandı. Törene Kaymakam İlhan Abay,Garnizon Komutanı Feridun Çağlayan, Cumhuriyet Savcısı Oğuzhan Sel, Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, ,İlçe de görevli müdür ve amirler, Siyasi parti temsilcileri okullardan temsilci öğrenciler ve öğretmenler ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Bu vatan bir daha emperyalist oyunlara gelmeyecek. Biz Seferihisar olarak bu teminatı veriyoruz. Bu vesileyle ilçemizin kurtuluşunun 97.yılını kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Seferihisar Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile coşku içinde son bulan kutlamalar, akşam Saat 20.00’de İzzet Gül Stadyumu’nda düzenlenecek kurtuluş konseriyle devam edecek.

 

 

Bir cevap yazın