Gaziler Günü kutlandı

Gündem, Yerel Haberler
Sakarya Meydan Muhaberesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM’since Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’e, “MAREŞAL” rütbesi ile “GAZİ” ünvanı verilmiştir. 19 Eylül, “GAZİLER GÜNÜ” olarak kutlanmaktadır

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından Gazi ünvanının verilişinin 98. Yıl dönümünde ve her yıl 19 Eylül’de kutlanan Gaziler Günü Seferihisar Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törenle kutlandı.

Tören Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Törene Menderes Kaymakamı Bahri Tiryaki, Garnizon Komutanı Feridun Çağlayan, Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Sel, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Seferihisar Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Jandarma Komutanı Ali Şahin Karabulut tarafından yapıldı.

Tören Semiha Çalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin şiir okumalarının ardından Mehmet İzdal İlkokulu öğrencilerinin katılan gazilere çiçek takdimi ile sona erdi.

Kaynak.www.seferihisar.bel.tr

Bir cevap yazın