Muhtarlar hep birlikte “Su için” dilekçe verdi

Gündem, Yerel Haberler

Seferihisar Köy Muhtarları bir süre önce yürürlüğe giren ve su fiyatlarının arması ile sonuçlanan yönetmelik için hep birlikte imza toplayarak Seferihisar Kaymakamlığı’na dilekçe verdi.

Resmi gazete de yayınlanan 7186 sayılı gelir vergisi kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanunun 33. Maddesi gereği 5216 sayılı yasa ile uygulanan indirim kaldırılmasına dikkat çeken muhtarlar dilekçe de

“Hali hazırda kullanmakta olduğumuz suyun büyük kısmı kişisel kullanım dışında bağ ve bahçe işleri için kullanılmaktadır. Bu nedenle bölgemizde yer alan (Ulamış, Düzce, Turgut, İhsaniye, Beyler, Gölcük, Gödence, Çamtepe, Orhanlı, Kavakdere) köy halkının tüketim oranları yüksek miktarlarda olup bu tüketimler karşılığında oluşacak bedeller, köy halkına ekstra maliyet getirecektir. Oluşacak bu mali yükler zor olan köy yaşam şartlarını daha da zorlaştıracaktır.Bu nedenle yapılan zam uygulamasının başkanlığınız tarafından tekrar değerlendirilerek önceki tarife uygulamasının devam etmesini rica ederiz.” denildi.

Verilen dilekçeye Çamtepe Muhtarı Halil Dikmen, Düzce Mahallesi Muhtarı Sinan Gülgönül, Ulamış Mahallesi Muhtarı Kadir Girginer, Gölcük Mahallesi Muhtarı Oktay Sezer, Gödence mahallesi Muhtarı Ali Çetin, Orhanlı Mahallesi Muhtarı Muhtarı Birgül Bozkurt, Kavakdere Mahallesi Muhtarı Murat Karaman, Turgut Mahallesi Muhtarı Okay Görgün, Beyler Mahallesi Muhtarı Erdinç Yakar imza attı.

Bütünşehir yasası ile Köy statüsünden çıkıp mahalle statüsüne geçen köyler 2014’ten beri yaşamsal olarak köy oldukları halde mahalle statüsünde değerlendirilerek yapılan uygulamalardan dolayı mağduriyetler yaşıyor.

Bu mağduriyetleri en aza indirmek için Seferihisar Köy muhtarlarının birlikte hareket ederek seslerini duyurmaları da tüm Türkiye’ye örnek olacak bir davranış olarak alkış topladı.

Bir cevap yazın