SEHAYDER Patival Konak’a katıldı

Gündem, Yerel Haberler

Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği (SEHAYDER) Türkiye’nin en kapsamlı festivali “Patival Konak”‘a katıldı.

Konak Belediyesinin 40’a yakın sivil toplum kuruluşunun desteğiyle düzenlediği Türkiye’nin en kapsamlı festivali “Patival Konak”, yüzlerce insanın katıldığı bir şölene dönüştü. Sokak hayvanları özelinde gerçekleştirilen ilk festival olan etkinlikte Şopengazi Nebiha Deprem Bakımevi ile Konak Belediyesi Rehabilitasyon Merkezinde yaşamını sürdüren hayvanlar için 3 ton mama bağışı yapıldı. Ziyaretçilere 500 kilogram kedi ve köpek mamasının hediye edildiği festivalde, Konak Belediyesinin kedi evleri de büyük ilgi gördü.

İlçemizden de SEHAYDER bu etkinliğe katıldı. SEHAYDER Başkanı Fevziye Özkan ve beraberindekileri stantta ziyaret eden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur TEMA ve Ege Orman Vakfı’na birer fidan bağışlandığını belirten teşekkür belgelerini verdi.

Festivalin ağacına, toprağına, suyuna, can dostlarına sahip çıkarak daha iyi bir yaşamın mümkün olduğuna inananları, çocuklarına daha iyi bir gelecek bırakmak isteyenleri bir araya getirdiğini söyleyen Başkan Batur, “İzmir’in kalbinde çok önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik. Patival Konak’a destek veren sivil toplum kuruluşları ile katılımcı vatandaşlara, sağladıkları destek için teşekkür ederim. Bu dayanışma, sağlanan bu güç birliği her şeyin daha da güzel olacağı yarınlarımızın habercisidir” dedi.

 

Bir cevap yazın