Karaburun Belediye Başkanından “Yobazlığa Hayır” çağrısı

Gündem, Özel Haber, Siyaset, Yerel Haberler

Karaburun İlçesi Sosyal Medya’da yobazca bir paylaşım yapan İlkokul Müdürü ile sarsıldı. Tepkilerin ardından paylaşımı kaldıran Müdürün “Bugün balıktaydım, telefonum evdeydi” açıklaması Karaburun halkına inandırıcı gelmedi.

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan bugün Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulundu.

“İlçemiz sınırları içerisinde bu yobaz kafaları görmek istemiyoruz” vurgusunu yapan Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan kamuoyuna açıklamasında şöyle dedi:

“İlçemizde maalesef beş yıldır İlkokul Müdürlüğü yapan Şahin Özdemir’in, “Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer. Perdesiz ev ya satılıktır ya da kiralık” sözünü sosyal medya hesabında paylaşması, tüm yurttaşlarımızın haklı infialine neden olmuştur.

Hem bir avukat hem de bu ilçenin bir evladı olarak adını anmak bile istemediğim bu şahıs ve olaydan dört gün önce haberi olmasına rağmen herhangi bir girişimde bulunmayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Aytaç hakkında bizzat Karaburun Cumhuriyet Başsavcılığımıza suç duyurusunda bulundum. Mümkün olan en ağır cezayı almaları için sonuna kadar bu suç duyurusunun takipçisi olacağız.

Çocuklarımızı böyle bir zihniyete emanet ediyor olmamız hepimize derin bir acı veriyor. Bu sözleri hiçbir yurttaşımız kabul edemez ve en sert şekilde tepki gösterme hakkı vardır.
Bu hak meşru bir haktır!

Türkiye’de adeta bir siyasi akımın bayraktarlığını yapan Necip Fazıl Kısakürek’e ait olduğu iddia edilen bu dizeler adeta Ortaçağ karanlığından seslenmektedir ve çağ dışıdır.

Karaburun’da belediye başkanı olarak ben ve kaymakamımız kadındır. Dört kadın muhtarımız da bizlerin gurur kaynakları arasındadır. Bizler kadınlarımızın başlarının açık ya da kapalı olmasıyla değil; Cumhuriyet devriminin özgür bireyleri olarak toplumsal yaşamda daha fazla yer almaları için çalışmaktayız.
Yobaz zihniyetin bizlere yaptığı hakareti tüm analarımıza, kadınlarımıza ve kız çocuklarımıza yapılmış sayıyoruz. Ve bu yobaz kafaları ilçemiz sınırlarında bir daha görmek dahi istemiyoruz…

 

Bir cevap yazın