Ak Parti Seferihisar İlçe Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Gündem, Özel Haber, Siyaset, Son Dakika, Yerel Haberler

Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanlığı bir kahvaltı programı düzenleyerek İlçe Danışma Kurulu toplantısını geniş katılımla gerçekleştirdi.

Ak Parti’ye Seferihisar’da kayıtlı herkesin katıldığı toplantıya ayrıca mahalle muhtarları da davet edilerek daha çok kitleye ulaşmanın amaçlandığı kahvaltılı toplantıya Ak Parti İl Başkan Vekili Ali Aslan ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya ilgi yoğundu. İlçe de yaşayan Ak Partililer “seçimden sonra bu kadar geniş kapsamlı bir araya gelmediklerini” belirterek memnuniyetlerini dile getirdiler. Seferihisar Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıda İlçe Başkan yardımcısı İmdat Kesici de organizasyonda önemli rol aldı. Yaklaşık bin kişiye kahvaltı menüsü sunuldu.

Milliyetçi Hareket Partisi Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Şeremet, Belediye Meclis üyesi Ahmet Mirze ve MHP ilçe yönetimi davete icabet ederek Ak Partinin toplantısına misafir oldular.

Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Uçak Başkanlığında Kurulan divan ardından toplantı başladı. Toplantı da il konuşmayı Hayrettin Uçak yaptı ve ardından herkesi bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’na davet etti.  Okunan İstiklal Marşının ardından konuşmalara geçildi.

Divan Kurulu Başkanı Hayrettin Uçak İlk sözü Ak Parti Seferihisar Kadın Kolları Başkanı Berrin Özdemir’e verdi. Özdemir yaptığı konuşmada “Ak Kadınlar olarak gece gündüz demeden, çalmadık kapı bırakmayarak gönülleri kazanmaya çalıştık. Gittiğimiz her yerde kadınlarımızın gönül rızasını alarak gönüllerden gönüllere köprü kurmaya çalıştık. Bir olduk birlik olduk, selam olsun Tüm Ülkemizin kadınına” dedi.

 

 

Kadın Kolları Başkanının konuşmasının ardından İlçe Başkanı Ahmet Aydın bir konuşma gerçekleştirdi.

 

Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın “Türkiye tarihinde 18 yıl iktidarda kalma başarısı göstermiş olan Ak Partimiz kapalı kapılar ardından darbe girişimlerine kadar bir çok güçlükle mücadele etti. Ancak milletin desteği ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu sayesinde tüm engelleri açmayı başardık. Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni etmekle beraber mücadelemize ve davamıza her zamankinden çok daha sıkısıkıya bağlanmak zorunda olduğumuzu hatırlatmak istiyorum. Bu bilinçle yönetim kurulum ve şahsım olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yerel seçimlerde sonuçta bizi tatmin etmese de ilçe tarihindeki en yüksek oy oranı olan %45 e ulaştık. Tabiki bunu yeterli görmüyoruz. Halkımızın verdiği mesajı alarak yolumuza devam etmek zorundayız. ” dedi.

 

Yeni yatırımlara değinen İlçe Başkanı Ahmet Aydın “Sizlere müjdeli haberler im var. Devlet hastanemize donanımlı ve kapsamlı bir acil servisi önümüzdeki günlerde kazandıracağız. Ürkmez’de 24 saat hizmet veren sağlık merkezi açıyoruz. İlçemiz için önemli bir ihtiyaç olan stadyumun suni çime dönüştürülmesi ve kapalı spor salonunun yenilenmesi işlemleri önümüzdeki ay tamamlanacak ve halkımızın hizmetine sunulacaktır. Yeni adliye binamızı 3 ay içinde hep birlikte hizmete açacağız. Hizmetlerimizin sayısını arttırarak sürdüreceğiz. Ayrıca kamuoyu adına bir görev olarak Seferihisar Belediyesinin bir an önce ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde duran, maaşlarını zamanında ödeyen, halkımıza hizmet edebilecek finansal ihtiyaçlarının oluşması için planlı çalışmalar yapması için uyarılarda bulunuyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesinden ekonomik yardım beklenerek, ya da belediye gayrimenkullerini Büyükşehir Belediyesine satarak ayakta durmaya çalışmak taktir edersiniz ki sürdürülebilir ve uzun vadeli bir çözüm olarak sunulamaz. Günü kurtarmaya yönelik girişimler yerine uzun vadeli planlamalar ve tedbirler ilçemiz adına daha doğru yaklaşımlar olacaktır. Aksi taktirde önümüzdeki aylarda Seferihisar Belediyesinin ciddi bir ekonomik krize girecek olması hepimizi üzecek bir durum olarak karşımıza çıkacaktır. ” diyerek Seferihisar Belediyesindeki maddi sıkıntılara değinen Aydın konuşmasını “Herkesin uluslararası güçler karşısında el pençe divan durduğu bu dönemde Dünya 5’ten büyüktür diyen liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına yani davamıza sonuna kadar hizmet edeceğiz, onunla bu yolda yürümeye devam edeceğiz” diyerek sonlandırdı.

 

 

 

Toplantıda bir konuşma da İl Başkan Vekili Ali aslan yaptı. Ali Aslan dünden bu güne Türkiye’de yaşanan gelişmeleri anlattı. Ak Parti hükumeti döneminde yapılan yeniliklere ve gelişmelere değindi. “Anaların duasını almak her baba yiğidin harcı değildir. Anaların duasında olan bir liderin arkasında olmakta kolay bir iş değildir. Anaların duasını alabilen herkese helal olsun” dedi.

 

Dilek ve Temenniler bölümünde parti üyesi ve geçen dönem Belediye Başkan Aday Adayı Melek Sipahi söz aldı. “Ak Parti İlçe Yönetimi birlik beraberlik içerisinde değil, bir an önce bu birlik sağlanmalı” diyerek temenni de bulundu. Ayrıca “1 aydır İl Başkanından randevu beklediğini” dile getiren Melek Sipahi’ye İl Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Uçak “Ben sizi hemen İl Başkanımızla görüştüreceğim” diyerek konuya el attı.

Hep birlikte sohbetlerle sona eren toplantının ardından İl’den gelen misafirler uğurlandı. Kahvaltı ve dayanışma toplantısı birlik, beraberlik mesajları ile sona erdi.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın