Tokatlı hemsehrilerimize sehit atesi düstü

Gündem, Yerel Haberler

Seferihisar’da uzun yıllardır yerleşen kardeşimiz, damadımız,gelinimiz, dünürümüz, arkadaşlarımız olarak ilçemizin bir parçası olan Tokalilar sehit ateşi ile yanıyor

Tokat Almus Ormandibi köyü doğumlu uzman cavus İsmail Türk (26) askerî araca bir tırın arkadan çarpması sonucu gorev yaptığı Şanlıurfada şehit düştü.

1 yıllık evli olan şehitin eşinin 4 aylık hamile olduğu öğrenildi. Şehidin acı haberi Tokat’ın Almus ilçesine bağlı Ormandibi köyündeki baba ocağına ulaştı. Mustafa ve Semiha Türk çiftinin 6 çocuklarından 4’ncüsü olan şehidin acı haberini alan anne ve baba büyük üzüntü yaşadı. Şehidin baba evine Türk bayrağı asıldı. Köyde haberi duyanlar ise taziye için şehidin baba evine akın etti.

Seferihisar Belediye Meclis üyesi İsmail Bazan “Köyümüze şehit ateşi düştü. Çok üzgünüz. Mekanı cennet olsun. Ailesine sabirlar dilerim. Tüm Türkiye’nin basi sagolsun” dedi

Seferihisar’da yaşayan Tokatlı hemşehrilerimizin de akrabası olduğu öğrendiğimiz şehidimize Allah’tan rahmet Ailesine ve tüm tokatlı hemşehrilerimize sabırlar diliyoruz.

GazettEge

Bir cevap yazın