Barış Pınarı Harekatı başladı: Mehmetçik sınırı geçti

Gündem, Son Dakika

Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütleri YPG/PKK ve IŞİD’e yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında saat 22:00 itibari ile kara harekatı başlatıldı. MSB’den yapılan açıklamada “Fırat’ın doğusuna kara harekâtına başladı” denildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Twitter üzerinden yaptığı açıklamada

“Türk Silahlı Kuvvetleri’miz Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatını başlatmıştır.Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir. Barış Pınarı Harekatı ile, Ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edeceğiz. Oluşturacağımız GÜVENLİ BÖLGE sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlayacağız. Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız.” dedi

Tüm Türk Milleti Türk Ordusunun muzaffer olması için dualar etmeye başladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’da harekatın başlaması üzerine “Dualarımız, kahraman askerlerimizin burnu dahi kanamadan Barış Pınarı Harekatının bir an önce başarılı bir şekilde tamamlanması için… Allah evlatlarımızı korusun, Allah evlatlarımızı muzaffer eylesin.” açıklamasında bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de “Milliyetçi Hareket Partisi Barış Pınarı Harekatının yürekten ve tam bir destekle arkasında ve yanındadır.” dedi

Bizde GazettEge Ailesi olarak Türk Ordusunun yanında tek yürek onlar için dua ediyor, zafer haberlerini yayınlamayı diliyoruz.

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Gazettege-09.10.2019- Saat: 23.45

 

Bir cevap yazın