Milli Sporculardan Mehmetçiğe Selam Var

Gündem, Özel Haber, Spor

Dünyanın dört bir yanında Milli müsabakalara katılan sporcularımız madalyaları ve başarıları yanı sıra Tüm Dünyanın gözü önünde Sınır Ötesinde Terör ile mücadele eden Barış Pınarı harekatındaki askerlere selamı ile konuşuluyor.

Türk Milletine sporda kazandıkları başarılar ile gururlandıran sporcular, mehmetçiğe selamları ile de alkış topluyor.

Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanan İzmir’in gururu İbrahim Çolak madalya töreninde asker selamı ile alkışlandı.

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonasında sporcumuz Busenaz Sürmeli finalde Çinli rakibi Liu Yang’u yenerek Dünya Şampiyonu oldu. Şampiyon olduğu maçın ardından gözyaşlarına hakim olamayan Busenaz Sürmeneli, Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan Mehmetçiğe asker selamı gönderdi.

Motosiklette Avrupa Akrobasi Şampiyonası’nın son ayağı için piste çıkan iki motorsportcu da Türk bayrağı açarak asker selamı verdi. Geçen yılın dünya şampiyonu Birkan Polat “Dualarımız ve kalbimiz hep onlarla beraber.” dedi

Yine Dünya Kadınlar Boks Şampiyonasında 81kg mücadele eden Elif Güneri rakibi ni yenerek finale çıktığı maçta hakem elini kaldırmaya geldiğinde diğer eliyle Mehmetçiğe selam yolladı.

Tüm Dünyadan sporcularımız Mehmetçiğimize selam yollarken dün akşam Fransa ile Milli Maça çıkan Futbol takımımız ise maç öncesi  Fransız siyasetçi Jean-Luc Melenchon, “Eğer Türk futbolcular bir kez daha asker selamı verirlerse, o zaman onlara düşman gibi davranacağız” açıklamasına inat Fransa’ya attıkları gölün ardından asker selamı verdi.

Fransa’ya çevre ülkelerden gelen 30 bin Türk vatandaşı da futbolcularla birlikte asker selamı verdi. Fransız tv rejisi bu dakikaları yayımlamazken sahada bulunan Türk Basını görüntüleri tüm dünyaya geçti.

Barış Pınarı harekatında terör ile mücadele eden askerlerimize selam olsun!

GazettEge

 

Bir cevap yazın