Cumhuriyet Bayramı kutlamaları coşku dolu başladı

Gündem, Özel Haber, Son Dakika, Yerel Haberler

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümü kutlamaları Seferihisar’da büyük bir coşku ile başladı.

Cumhuriyet Meydanında Atatürk’e çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törenlere Atatürk tişörtleri ve ellerinde bayrakları ile katılan ilçe anaokulları damgasını vurdu. Miniklerin büyük coşkusu Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına büyük anlam kattı, büyükleri duygulandırdı.

Törene Seferihisar Kaymakamı İlhan Abay, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin,Seferihisar Jandarma Muhabere Eğitim Taburu Komutanı Albay Feridun Çağlayan Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Sel, İlçe idari amir ve müdürleri ile tüm ilk ve öğretim okulları katıldı.

Halkın yoğun katılım ile ilgi gösterdiği Cumhuriyet Bayramı kutlamasına Seferihisar Esnaf Odası başkanı Rüştü Çelikgil, Seferihisar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Fehmi Abacı ve pek çok sivil toplum kuruluşu katıldı.

Tören de siyasi Partilerde hazır bulundu. Seferihisar Ak parti İlçe başkanı Ahmet Aydın ve Yönetim kurulu, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Senem Solak ve yönetim kurulu ile Chp üyeleri, Seferihisar Chp Belediye Meclis Üyeleri, Seferihisar Belediye Başkan yardımcıları Yelda Celiloğlu ve Nuriye Hepterlikçi , Seferihisar Mhp İlçe Başkanı Ahmet Şeremet ve yönetim kurulu ile Mhp Belediye Meclis üyesi Ahmet Mirze, İyi Parti İlçe başkanı Şadiye Aşçıoğlu ve yönetim kurulu, Seferihisar Demokratik Sol Parti İlçe Başkanı Mehmet Mithat Kaya ve yönetim kurulu Cumhuriyet Bayramı törenlerine katıldılar.

Büyük bir coşku ve marşlar içinde geçen bayram kutlamalarının startının ardından İBB Çağan Irmak Kültür Merkezinde Necat Hepkon Anadolu Lisesi Öğrencilerinin eserlerinden oluşan Atatürk ve Cumhuriyet konulu resim sergisi açılışı gerçekleştirildi. Resim sergisinin ilgi ile gezilmesinin ardından İlçe de görev yapan öğretmenlerden oluşan koro müzik öğretmeni Dilek Güney yönetiminde Cumhuriyet Türküleri konseri verdi. Seferihisar Kaymakamı İlhan Abay’ın da izlediği konser programında hep birlikte türküler söylendi. Konser büyük beğeni topladı.

Cumhuriyet bayramı kutlamaları yarın İlçe stadyumundaki resmi tören ve akşam yapılacak Fener alayı ile devam edecek.

 

GazettEge- 28.10.2019

 

Bir cevap yazın