Seferihisar Cumhuriyet Bayramını coşku dolu kutladı

Gündem, Yerel Haberler

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümü kutlamaları İlçemiz Seferihisar’da coşku içinde geçti.

28 Ekim günü yapılan çelenk sunma, sergi ve konser etkinliklerinin ardından 29 Ekim günü İlçe stadyumunda Cumhuriyet Bayramı töreni düzenlendi.  İzzet Gül Stadyumunda düzenlenen tören, İlçe Kaymakamı İlhan Abay, Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Jandarma Muhabere Tabur Komutanı Albay Feridun Çağlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Sel ile daire amir ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Tören de İlçe ilk ve orta öğretim öğrencileri şiirler okudu. Yine okulların hazırlamış olduğu Halk Oyunları gösterileri ve Seferihisar Belediyesi Tekvando ekibinin gösterileri büyük beğeni topladı.  Törende Cumhuriyet Bayramı konulu çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Bandolar eşliğinde resmi geçit ile tören sona erdi.

Akşam saatlerinde ise Seferihisar Fener Alayı ile coştu. Binlerce vatandaş Seferihisar Belediyesi önünde ellerinde Türk Bayrakları ile toplandı. Seferihisar Belediye bandosu eşliğinde ve Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin öncülüğünde hep birlikte marşlar söyleyerek Fener Alayı Seferihisar Şehitliğine gitti. Şehitlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Lise caddesi üzerinden yine bando eşliğinde Seferihisar Cumhuriyet Meydanına kadar fener Alayı gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanına varan kalabalık burada da Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu, ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı okudu.  Cumhuriyet Meydanında bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi. Belediye Başkanı İsmail Yetişkin yaptığı coşkulu konuşmada “En büyük bayramımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Bugünü bize bahşeden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnetlerimizi sunuyoruz. 29 Ekim tarihimizin en şanlı günüdür. Cumhuriyet edildiği gün özgürlük, eşitlik, demokrasidir. 29 Ekim bağımsızlıktır. Her renkten insan ile cumhuriyetin bayrağı altında hep birlikteyiz. En önemli ödevimiz Türkiye Cumhuriyeti’ne hayırlı çalışkan ve dürüst çocuklar yetiştirmektir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” dedi

İki gün süren ve coşku ile geçen Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlamaları Fener Alayı ile sona erdi.

NİCE YILLARA

 

 

GazettEge

 

 

Bir cevap yazın