Atamızı saygı ve minnetle andık

Gündem, Yerel Haberler

Seferihisar’da Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete intikalinin 81.yılı dolayısı ile anma programı gerçekleştirildi.

Sabah saat 08.45 de Seferihisar Kaymakamı İlhan Abay ve ardından Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan anma töreninde saatler 09.05 gösterdiğinde 2 dakikalık siren ile saygı duruşu gerçekleştirildi.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı ve siren sesleri ile gözyaşlarının sel olup aktığı törende hep bir ağızdan İstiklal Marşının okunmasının ardından İBB Çağan Irmak Kültür Merkezinde düzenlenen anma sunumuna katılım sağlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan öğrencilerin görev Atatürk ve Kurtuluş mücadelesinden Cumhuriyete konulu tiyatro ile bir anma programı gerçekleştirildi.

Saat 11.00 de Atatürkçü Düşünce Derneği Seferihisar Şubesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’de Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve anma gerçekleştirdi.

Duygu dolu anların yaşandığı anma programlarının  yanı sıra vatandaşlar Atatürk Anıtı önünde çiçek bırakarak gün boyu Atamıza sevgi, saygı ve minnetlerini sunmaya devam ediyor.

Biz de ilke ve İnkilaplarına her zaman bağlı kalacağımız Ulu Önderimiz Mustafa kemal Atatürk’ün yüce varlığı önünde saygı ile eğiliyor, Onu özlem, saygı ve minnet ile anıyoruz.

GazettEge

     

Bir cevap yazın