Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Gündem, Son Dakika, Yerel Haberler

Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlere armağanı olan 24 Kasım Öğretmenler Günü ilçemizde de törenlerle kutlandı.

Saat 13.00 da Şehit Öğretmen Mehmet İzdal’ın kabrini ziyaret ile başladı. Seferihisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç, Mehmet İzdal’ın kız kardeşi Nükhet izdal, Seferihisar Belediye Başkan yardımcıları Yelda Celiloğlu, Nuriye Hepterlikçi, Seferihisar Mühtüsü Kemal Bal ve öğretmenler katıldı.

Daha sonra saat 14.30 Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden kutlama programına Seferihisar Kaymakamı İlhan Abay, Seferihisar Belediye Başkan vekili Yelda Celiloğlu siyasi parti temsilcileri, daire müdür ve amirleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Çağan Irmak Kültür Merkezinde yapılan etkinliklerle kutlamalar devam etti. Sergi açılışı ardından İlçe genelinde yarışmalarda derece alanlara ödülleri verildi. Seferihisar Öğretmenler Korosu sahne aldı ve birbirinden güzel şarkılar seslendirdi. Büyük alkış alan öğretmenler korosu öğretmen Dilek Güney yönetiminde öğretmenler Dilek Karcı, Gülay Gökçen,Tuba Yılmaz , Deniz Gökçen, Duygu Güzel, Haldun Ekiz,Bekir Seyfi, Haluk Şimşek’ten oluşuyor.

Kutlamalara katılamayan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’de tüm öğretmenlere çiçek göndererek günlerini kutladı.

Törende ayrıca emekli olan öğretmenlere Seferihisar Kaymakamı İlhan Abay tarafından onur belgeleri verildi.

GazettEge

Bir cevap yazın