Seferihisar Kent Konseyi Kadınlar Meclisinden Kadınlara “Yanınızdayız” Mesajı

Gündem, Yerel Haberler

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Seferihisar kent Konseyi Kadın Meclisi bir basın açıklaması yayınladı. Yaptıkları basın açıklamasında Kadın Meclisi “Korkmayın! Susmayın! Çekinmeyin.Kadına Şiddete Boyun Eğmeyin.Biz her zaman yanınızdayız” diyerek şiddet mağduru kadınlara seslendi.

Konu ile ilgili açıklamada Seferihisar Kent Konseyi Kadın Meclisi şöyle dedi:

“Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü. Biz Seferihisar Kent Konseyi Kadın meclisi olarak İlçemizde yaşayan tüm kadınlara sesleniyoruz. Eğer şiddete uğruyorsanız Susmayın. Korkmayın.  Asla çaresiz değilsiniz.

Bizler her zaman şiddet mağduru kadınların yayında yer alacağız. Bizler gece gündüz demeden yardım isteyebileceğiniz kardeşleriniz, hemcinsleriniz olarak buradayız.  Seferihisar’da “Kadına şiddet” sıfır oranına düşene kadar mücadele etmeye kararlıyız.

Tüm dünyada kadına şiddetin son bulması en büyük amacımızdır. Biz öncelikle kendi İlçemizde üzerimize düşen görevi yerine getirme kararlığındayız.

Bu amaçla dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayacak çalışmalar hazırlamak, bu konuyu her zaman gündemde tutmak, çare aramak, çare olmak adına söz veriyoruz.

Ve Tüm Kadınlara Sesleniyoruz

Korkmayın! Susmayın! Çekinmeyin

Kadına Şiddete Boyun Eğmeyin

Çaresiz değilsiniz.

Bizler her zaman yanınızda olacak, gerek manevi gerek hukuki desteğimizi sizlere sağlayacağız.

Tüm Kadınlarımıza Selam Olsun.”

                                                                                                       A.SEVİL EGE

                                                                          Seferihisar Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı

Bir cevap yazın