Ege Kent Konseyleri Bırliği Izmir’de Buluştu

Gündem, Kültür Sanat, Yerel Haberler

Ege Kent Konseyleri Birliği Genel Kurulu, 7 Aralık Cumartesi günü, Konak Kent Konseyi ev sahipliğinde ve 41 kent konseyinin katılımıyla gerçekleşti.

Genel kurulun ilk bölümünde; ODTÜ Öğretim Üyesi Işıkhan Güler Ege Bölgesinde Yerel Demokrasi, Mahalle Meclisleri ve Uygulama Pratikleri, Ziraat Mühendisi Ferdan Çiftçi “Ege Bölgesinde Tarım Politikaları ve Tarımın Geleceği”, 26.Dönem İzmir Milletvekili Zeynep Altıok “Çevre ve Doğa Hakları” başlıklı sunumlar gerçekleştird

Daha sonra secimlere gecildi. Yapılan seçimler sonucu ortak aday olarak Konak Kent konseyi Başkanı Hamit Mumcu Ege Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanlığı’na seçilirken, çarşaf liste secim ile yürütme kurulu belirlendi.

Genel Kurula Seferihisar Kent Konseyi Başkanı Ekrem Gün’ de katıldı. Seferihisar’ı temsil eden Ekrem Gün tüm Ege Bölgesi Kent Konseyi Başkanları ile birebir temaslarda bulundu, fikir alışverişleri yaptı.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un da katıldığı Ege Kent Konseyleri Genel Kurulunda doğrudan ve katılımcı demokrasilerin önemi vurgulandı.

 

Bir cevap yazın