Zeytinyağı’nın en güzeli, Seferihisar’ın sevilen isminin elinden sofralara yolculukta

Gündem, Özel Haber, Yerel Haberler

Seferihisar bölgesindeki zeytinler fabrikalarda sıkıma devam ederken, Seferihisar’ın sevilen siması Özcan İçkavak’ta Orhanlı’daki fabrikasında en kaliteli yağı çıkartabilmek için çalışıyor.

Orhanlı Güldağ Zeytinyağı fabrikası ortaklarından Özcan İçkavak ilçede tanınan sevilen bir sima olarak bu kez de soğuk sıkım zeytinyağı üreticisi olarak karşımıza çıkıyor.

Toplandıktan sonra Güldağ zeytinyağı fabrikasına teslim edilen zeytinler önce tartılıyor, sonra üzerilerine isim yazılıyor. Daha sonra sıraya giren zeytinler elekten geçiriliyor, yıkanıyor, sıkıma hazır hale getiriliyor. Kırma ezme işlemin yapılan zeytinler birçok aşamadan geçip sofralarımıza hazır hale geliyor.

Güldağ zeytinyağı fabrikası ortaklarından Özcan İçkavak “Zeytinyağı’nın kalitesi fabrikaya geldiği andan itibaren geçtiği tüm aşamaların sağlıklı, düzgün yapılması ile ilgilidir. Çok şükür yıllardır zeytinyağının en kalitesini üretiyor ve müşterilerimize teslim ediyoruz. Herkesin memnun olması ve bizim altın sarısı zeytinyağımızı övmesi, lezzetle yemesi en büyük mutluluğumuz,gururumuz” dedi.

Güldağ zeytinyağı fabrikası geleneksel soğuk sıkım için hak olarak sadece %10 pay alıyor. Zeytinlerini Eski Orhanlı’da Güldağ zeytinyağı fabrikasında sıktırmak isteyenler 0532 5148763-0533 454 5614 nolu telefonlardan bilgi alabilirler.

Bir cevap yazın