Seferihisar Kent Konseyi Akarca’nın sorunlarını dinledi

Gündem, Özel Haber, Yerel Haberler

Akarca Sivil İnsiyatif Platformu düzenlemiş oldukları toplantıya Kent Konseyini davet etti. Kent Konseyi Akarca Halkının sornlarını dinlemek için toplantıya katıldı.

Kent Konseyi Başkanı Ekrem Gün, Kadın Meclisi Başkanı Sevil Ege, Yürütme kurulu Gnl Sekreteri Umur Ozanoğulları, Yusuf Fidan, Suat Toplayıcı , Cumhur Eriş ve Ayhan Köksal toplantıya Kent konseyi olarak katıldı. Akarca’da yaşayan halkı temsilen Akarca Sivil İnsiyatif platformu toplantıda 20 kişilik bir grup ile temsil edildi.

Akarca Sivil İnsiyatif Platformu yaptığı sunumda Akarca arıtma tesisi ile ilgili denize kirlilik bırakma konusunda yaptıklarını anlattı. Bu arada İzsu tarafından planlanan ve atıkların açık denize bırakılması ile ilgili yeni planlama olan boru döşenmesi ile ilgili sunum yapıldı. Bu boru hattının yaklaşık 940 metre de bittiğini ama sağlıklı olan uzunluğun 2000 metre açığa boşaltım yapması olduğunu belirten grup Kent Konseyinden bu açıdan destek istedi.

Ayrıca Akarca’ya yapılacak olan balıkçı barınağının yerinin doğru olmadığını belirten Akarca sakinleri “Barınağa karşı değiliz ama yerinin tekrar değerlendirilmesini talep ediyoruz” dedi.

Bu arada özellikle mahalle olmak istediklerini belirten sakinler Akarca Mahallesi için müracaat yapacaklarını bunun içinde çalışmalara başladıklarını dile getirdiler.

Seferihisar Kent Konseyi sorunları dinledi ve Başkan Ekrem Gün “Kent Konseyleri hepimizin, her zaman sizleri bekliyoruz. Bizler mahalle temsilcilikleri açmak için proje başlattık. Kent Konseyi mahalle temsilciklerimizi sizler oluşturacaksınız. Böylece işlevimiz daha çok artacak. Bahsettiğiniz konularda araştırma yapacağız, sizlere destek olacağız” dedi.

Seferihisar Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevil Ege de toplantıda söz alarak “Ben Akarca’da büyüdüm. Her metrekaresini biliyorum. Sizleri çok iyi anlıyorum. Sizlerle aynı fikirdeyim. Hem bir kent konseyi üyesi olarak hem de bir gazeteci olarak yanınızdayım” dedi

Toplantının oldukça faydalı olduğunu belirten Seferihisar Kent Konseyi Başkanı Ekrem Gün “Kent Konseyimiz katılımınızı bekliyor. Herkes her zaman toplantılarımıza katılabilir. Bizleri davet eden herkese de giderek onları dinliyor, gerekli raporları hazırlayarak  kurumlara sunuyoruz” dedi

Bir cevap yazın