Ak Parti İlçe Başkanından Toki Konutlarının yeri, taksitleri ve detaylar

Gündem, Siyaset, Son Dakika, Yerel Haberler

Seferihisar Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve İlçe yönetimi bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. İlçedeki basın kuruluşlarına yapılan açıklamada Aydın Seferihisar’a yapılacak olan Toki Konutları ile ilgili de detaylı bilgi verdi.

AYDA 850 LİRAYA EV SAHİBİ OLMA ŞANSI

Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın “Seçim zamanı çalışacağız diye birşey yok. Biz her zaman hızla çalışmalarımıza devam ediyoruz. İktidar Partisi olarak ilçemiz için yapabileceklerimiz üzerinde yoğun çalışıyoruz. Bildiğiniz üzere hükümetimiz bir karar aldı. her yıl ülkemizde yüzbin konut yapılacak. Bu on yıl devam edecek. On yılın sonunda 1 milyon konut hak sahiplerine teslim edilmiş olacak. Bizde Seferihisar İlçe Yönetimi olarak bu konuda yoğun bir çalışma yaptık. İzmir’de 5 ilçe yapılacak Toki konutlarından bu yıl için faydalanacak. Bu 5 ilçenin içinde en fazla sayıda konut Seferihisarımıza yapılacak. Bu gerçekten bizim Ak Parti Seferihisar İlçe Teşkilatının başarısıdır. İnşallah diğer dönemlerde de böyle devam eder. Buradaki önemli nokta Konut edinmesi zor kişiler artık çok kolay bir şekilde konut sahibi olabilecek. Yüzde 10 peşinat ile aylık 850 TL taksitlerle 20 yıl ödemeli ev sahibi olma imkanı sunuluyor.  Biz Seferihisar olarak 1000 konut alıyoruz. İstanbul’a 10 bin konut yapılacağını düşünürseniz, ilçemizin pastadaki payının büyüklüğünü görebiliriz. Ve bu evler çok güzel bir yere yapılacak. Aynı zamanda yeni Devlet Hastanemizin de yapılacağı bölgede olacak. Böylece Seferihisar’a yeni bir bölge açılmış olacak, Bu konuda ilçe teşkilatımız olarak çok emek sarfettik, meyvesini aldığımız İlçemize fayda sağladığımız için çok mutluyuz” dedi.

DEVLET YATIRIMLARI SEFERİHİSAR’DA

Ayrıca bir çok devlet yatırımını da ilçeye kazandırdıklarını belirten Aydın “Yıllardır yapılamayan stadyumun yapımının startını verdik. Herşeyi Seferihisarımız için yapıyoruz. Herhangi bir ideoloji ile değil, Seferihisar’a fayda amaçlı hareket ediyoruz. Kimle görüşmemiz gerekiyorsa görüşüyoruz. İşin peşini bırakmıyoruz. İlçemize hizmeti kazandırana kadar çalışmamızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki ay Seferihisar’ın girişinden çıkışına kadar olan bölge komple yeni duble yol yapılacak, ışıklandırmalar ve yürüyüş yolları eklenecek, önümüzdeki yıla kadar bu da inşallah tamamlanmış olacak.  Bir diğer önemli çalışmamızda 2021 yılına kadar Seferihisar’daki bütün elektrik hatları yerin altına alınmış olacak. Akarca’da bir balıkçı limanı projemiz var. Bütün izinleri tamamlandı. Önümüzdeki yıl ihale süreci var. Ayrıca talepte bulunduk, Sığacık’da da ciddi anlamda balıkçı barınağı ihtiyacı var. Onunla ilgili de çalışmamız sürüyor. Yer tespiti ve gerekli izinleri alınıp en kısa sürede yapımına başlanacak. Yine takip ettiğimiz bir projede Organize tarım bölgesi ilan edilmesi ile ilgili bir çalışma. Bu muhtemelen Kavakdere bölgesi olacak. Jeotermal ile beraber seracılık yapılacak bu bölgede. Bir başka çalışmamızda hastanemizin acil servisi ile ilgili. Yeni hastanenin yapımı 2023’ü bulacağı için şu anki hali hazırda olan hastanemizde iyileştirmemizi yapmamız gerekiyor. Yeni acil servisimizin projesi çiziliyor. 16 Ocakta proje çizimi tamamlanıp yapımına başlanacak. Önümüzdeki yaz döneminde inşallah acil servis sıkıntımız olmayacak. Yei Adliye ninamız önümüzdeki ay hizmete açılacak. Ayrıca Seferihisar’da vergi dairesi yoktu. Adliye binasına taşınmanın ardından Seferihisar’da bir de vergi dairesi açılacak. Gördüğünüz gibi biz bu ekip yani Ak Parti Seferihisar İlçe Teşkilatı olarak tam zamanlı çalışıyoruz. İlçemize devlet yatırımlarını getirmek için çalışıyor, aynı zamanda halkımız ile temasta bulunuyor ve istekleri dinliyoruz. İlçemize fayda sağladığımız sürece ne mutlu bizlere” dedi.

Seferihisar Ak Parti İlçe Teşkilatı Seferihisar için yeni müjdeli haberler vermekten duydukları sevinci basın ile paylaşmak istediklerini belirterek çalışmalarının devam edeceğini vurguladılar.

GazettEge- 17.12.2019

Bir cevap yazın