Seferihisar-İzmir Otobüs Hattı ile ilgili Başkandan açıklama

Gündem, Özel Haber, Son Dakika, Yerel Haberler

Seferihisar Şoförler Odası Başkanı Hasan Fehmi Abacı Seferihisar İzmir hattında yeni oluşan İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Seferihisar 43 nolu taşıyıcılar kooperatifi birleştirilerek yapılanan Halk Otobüsleri hakkında vatandaşları aydınlatmak adına bilgi verdi.

Seferihisar Şoförler Odası Başkanı Hasan Fehmi Abacı  “Seferihisar Halkının merakla beklediği 43 No’lu Seferihisar Ürkmez Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin arasındaki sözleşme yapılmıştır. Elektronik Ücret Toplama sistemine dahil olan araçlar alınmış, hazırlıkları yapılmış, bu araçlarda çalışacak şoförlerimiz eğitime alınmıştır.  Merak edilen sorulara yanıt vermek amaçlı biraz bilgi vereyim.  Bu bir ayrılma değil, tam dersi bir birleşmedir. Seferihisar-İzmir-Ürkmez hattında çalışan minibüslerimiz yani bizim Şoförler ve Otomobilciler Odası üyelerimiz yine bu araçların sahibidir. Bu araçların diğer sahibi de İzmir Büyükşehir Belediyesidir.  Bizim hat sahibi arkadaşlarımız bu araçları satın aldılar. Bu ortaklığa girmek için kredi çektiler. Büyükşehir Belediyesi ile ortak bir çalışmaya girildi. Hayırlı olması dileklerimizle birkaç gün içerisinde ilk seferimizin startını vereceğiz.

Bu araçlara İzmirim Kart ile binilecek,başka hiç bir kart ve nüfus cüzdanı kullanılamayacaktır. Engelli vatandaşlarımız ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza da kart verilecektir. Yapılan protokolde hepsi imza altına alındığı için rahat olun, indirimli tarifeler ve 65 yaş üstü ücretsiz uygulaması geçerli olacaktır. Ama kimlik göstererek 65 yaş indirimden yararlamak mümkün olmayacaktır. Bu sebeple Seferihisar’da bulunan Yerel Hizmetler Şube müdürlüğüne gitmeniz ve nüfus cüzdanınızın aslı ve biometrik fotoğraf ile kartlarınızı çıkartmanız gerekmektedir. Tekrar vurgulamak istiyorum. Bu bir birleşmedir. Artık Seferihisar İzmir minibüsleri ile Büyükşehir Otobüsleri birleşmiştir. İlçemize Hayırlı Uğurlu olmasını temenni ederim” dedi.

GazettEge-17.12.2019

Bir cevap yazın