Akarca Sivil İnsiyatif Platformu Başkan Yetişkin ile buluştu

Gündem, Özel Haber, Son Dakika, Yerel Haberler

Akarca Sivil İnsiyatif Platformu ve hizmet platformu sorunlarını ve isteklerini iletmek için Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’i ziyaret etti.

Öncelikle Akarca  Sivil İnsiyatif  ve hizmet platformunu anlatan Akarcalılar daha sonra Akarca ile ilgili hazırladıkları sunum dosyasını  Başkan Yetişkin’e  ilettiler.

Platformu Temsilen Hakan Tüte, Şaban Başağaç,, Nurgül Ufuk, Cevdet Savran Seferihisar Belediyesine giderek Başkan İsmail Yetişkin’e Akarca Halkının istekleri ile ilgili bilgiler verdiler. Platform Akarca’da yapılacak olan balıkçı barınağı ile ilgili yerinin değiştirilmesi ile ilgili isteklerini dile getiren Platform üyelerine Başkan Yetişkin “destek olacağını ve bu konu ile ilgili İBB Başkanı Tunç Soyer ile de görüşeceğini, gerekeni yapacaklarını” belirtti

Bir başka Akarca sorunu olan arıtma tesisinin yeni döşenecek deşarj boru hattının daha uzun yapılması ile ilgili isteklerini Başkan Yetişkin’de olumlu karşladı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile bu konuda irtibat sağlayacağını belirtti.

Ulaşım ile ilgili görüşmeler yapacağını belirten Belediye Başkanı İsmail Yetişkin Akarca Halkına bir de müjde verdi. Yaz aylarına doğru Akarca’da bir SeferiMarket açacaklarını belirten Yetişkin “Akarca’da yaşayan Halkın sorunlarını yakından takip ediyorum” dedi.

Akarca Sivil İnsiyatif  ve hizmet platformunun toplantılarına da katılacağını belirten Belediye Başkanı İsmail Yetişkin Akarca’da oluşan bu platformdan dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

 

Bir cevap yazın