İztaşıt Startını verdi.

Gündem, Özel Haber, Son Dakika, Yerel Haberler

Seferihisar 43 nolu Sefrrihisar-Ürkmez Taşıyıcılar Kooperatifi ile Izmır Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı protokol ile oluşan İztaşıt uygulamasının startı verildi.

İzmır Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katılımı ile yapilan torende ilk sefer başlatıldı. Seferihisar İzmir arasında hizmet verecek Iztasıtların tüm ilçelerde uygulamaya geçirileceğini belirten Tunç Soyer “Çevre ilçelerde kooperatiflerin verdiği toplu ulaşım hizmetine daha fazla kalite, daha yüksek standartlar ve kurumsal kimlik getiriyoruz. Minibüsler gidiyor, yerine son teknolojiyle donatılmış, konforlu, çevreci, engelli dostu, klimalı, kameralı ve alçak tabanlı İZTAŞIT otobüsleri geliyor. Bu araçlar, kısa vadede tüm çevre ilçelerimizde hizmet vermeye başlayacak” dedi.

Törene CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Güzelbahçe Belediye Başkan Mustafa İnce, Karabirun Belediye Baskani İlkay Girgin Erdogan, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar katıldı.

Seferihisar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Fehmi Abacı da açılışta komşu ilçelerden gelen esnaf odaları ve Söforler odalarını misafir etti.

Seferihisar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Fehmi Abacı, Belediye Başkanları ile birlikte kurdele kestikten sonra yaptığı açıklamada “Ben şoför esnafımıza hem de halkımıza hayırlı, faydalı bir hizmet olmasını diliyorum. Kazasız belasız hayırlı yolculuklar olsun” dedi

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’de  “Projenin Seferihisardan başlaması benim için gurur verici, Projenin başarılı olması ve hemşerilerimizin memnuniyeti için biz de belediye olarak her türlü desteği vereceğiz” dedi.

İZTAŞIT’ lar Seferlerine 29 Aralık 2019 itibarı ile başlamış olacak. Iztasıtlara İzmirim kart olmadan binilemeyecek.

 

 

Bir cevap yazın