Sevil Ege-BAKIŞ- (Umutla)

Köşe Yazarları

Yine yeni bir yıla giriyoruz. Geçen sene bu zamanlar neler konuşuluyordu. Bir yılda neler değişti.
Zor ama çok zor bir yılı geri de bırakıyoruz.
Bazılarımıza manevi ama hepimize maddi sorunlarla geçen bir yıl oldu 2019 Zengini, fakiri, orta gelirlisi hiç fark etmedi. Herkes ekonomik krizden nasibini aldı. İnşaat sektörü büyük bir çöküş yaşadı. Ardından emlak sektörü bitme noktasına geldi. Fabrikalar, tekstil, otomotiv.. Saymakla bitmeyecek kadar çok sektör durdu.
Dolar, Euro oynadı. Banka faizleri parayı bağladı. Derken bu 2019 nasıl geçti, kimse anlamadı.
Türkiye genelinde ekonomik kriz sürerken, biz dönüp ilçemize bir bakalım.

Seferihisar Belediyesi 2019’da yeni bir başkana “merhaba” dedi. İsmail Yetişkin
Her zaman söylediğim gibi “Mahallemizin evladı İsmail Yetişkin. Karşı komşulukla evlerde geçen çocukluğumuzdan beri tanıdığım için bu tabiri kullanırım. Ailecek tanışır, kendisini çok iyi tanırım.
Ve kim ne derse desin benim fikrim değişmez.
“İsmail Yetişkin iyi biridir”
Buradan varmak istediğim nokta şu;
Belediyeyi devir alan İsmail Başkan büyük bir borç yükünü de devir aldı. Seferihisar Belediyesi ciddi şekilde dar boğaza girdi.
Nedenlerini, nasıllarını konuşacak değilim.

Tek bildiğim İsmail Yetişkin bu borç yükü ve dar boğaza rağmen mücadelesine devam ediyor. İşçilerin maaş ödemelerin düzenli alamadıklarını artık sağır sultan bile biliyor.Ve bu aşamada. Biz Seferihisar’da yaşayanlar;gerek gazeteci, gerek Sivil Toplum Lideri, gerekse vatandaş olarak Başkanımız İsmail Yetişkin’e destek olmak zorundayız.

Eleştirmek kolay, çözüm üretmek zor. O sebepten empati yapmayı hiç bırakmamalıyız. Tasarruf, destek ve projelerle Seferihisar bu zorluğu atlatacaktır.Tüm Seferihisar yanında İsmail Başkan. Yüreğini ferah tut.

Gittiğim her yerde bunu duyuyorum. Akarca’dan Sığacık’a. Köylerden Merkeze herkes belediyenin maddi krizini söylüyor ve “İsmail Başkanın yanındayız” diyor.

Biz bu birlik ve beraberlik ile her zorluğu aşarız inşallah.
Evet.. yazımın başında dediğim gibi geldi 2020. Hepimize güzellikler getirsin. Bu yıl bolluk, bereket gelsin. Sağlık, huzur dolu olsun. Hepimizin yeni yılı kutlu, mutlu olsun.
Hoş geldin 2020.. Umutla gel.. Sevgi ile gel..
Huzurla gel..

Bir cevap yazın