H.Fehmi Abacı’nın Bu Sözüne Şapka Çıkarılır

Gündem, Son Dakika, Yerel Haberler

İZTAŞIT uygulamasının ilk olarak Seferihisar’da başlamasından sonra gelen eleştirilere son noktayı Seferihisar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Fehmi Abacı koydu.

Abacı ” Biz Seferihisar Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak İlçemizdeki tüm Şoför arkadaşlarımızın haklarını korumak, bunu yaparkende Halkımızın memnuniyetini de ön planda tutmak zorundayız. Bu amaçla herkes memnun, herkes mutlu olana kadar çalışmalarımız devam edecektir.“dedi.

Günlerdir gece gündüz demeden İZTAŞIT ile ilgili tespitler yapan Başkan Abacı sorunları tespit edip Izmır  Büyükşehir Belediyesine bildirerek halkın rahat edebilmesi için uğraşıyor.  Abacı ilk uygulamanın Seferihisar’da olmasından kaynaklı öngörülemeyen aksaklıkları ilçemizin yaşadığını belirterek kalıcı çözümler için uğraştıklarını belirtti.

Seferihisar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Fehmi Abacı yaptığı açıklamada;

Hepinizin bildigi gibi Seferihisar Şoförler ve Otomobilciler Odasına bağlı 43 nolu taşıyıcılar kooperatifi  29 Aralık’tan itibaren İzmir Büyükşehir Belediyesi ile entagrasyon sistemiyle birlesmislerdir. İZTAŞIT adı verilen araclar çalışmaya başlamıştır. 

Kamuoyunda oluşan eksik bilgileri gidermek adına kısaca belirtmek isterim ki İZTAŞIT Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir Büyükşehir dahilindeki tüm ilçelere uygulanmak için geliştirilmiş bir projedir.

Bunun ilk ayağı Seferihisar’da gerçekleşmiştir. İlçemizdeki 43 no’lu Taşıyıcılar Kooperatifi kendi Genel Kurulunu yaparak bu entegrasyona dahil olma kararı almıştır.

Bizde Seferihisar Şoförler Odası olarak bu süreçte takipçi olduk ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer ile birlikte halkımızın sorunsuz bir Ulaşıma kavuşması için çalıştık.

Uygulamanın ilk olarak ilcemiz Seferihisar’da gerçekleşmesi dezavantaj olmus bazı aksaklıkları yaşayarak öğrenmemizi sağlamıştır.  Önceden öngörülemeyen bu aksaklıkların bizim farkında olmadığımız sanılmasın. Biz de bunların tek tek tespitini yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’de eksikliklerin hepsini biliyor.Bunların giderilmesi için talimatlar verildi.

6 Ocak Pazartesi gününden itibaren sabah ve akşam seferleri daha sıkılaştırılacaktır. Yolcularımızın  mağdur olmaması için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Köy güzergahları ile ilgili bize pek çok sorun bilgisi geliyor.

Bildiginiz  gibi  Güzergahları biz belirlemedik. Büyükşehir Belediyesi ESHOT  Müdürlüğü  tarafından belirlendi.Ama biz yine de yolcularımız  adına bu güzergahlarda iyileştirme yapılmasını istedik. Bu iyileştirmede en kısa sürede yapılacaktır. 

İlk aşamada yaşanan sorunlar kısa zamanda çözüme ulaşacaktır umudundayım. Bizim Seferihisar Şoförler ve Otomobiler Odası olarak  konu ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir

ilk olarak Pazartesi(6 ocak) günü itibari ile sabah ve akşam saatlerinde seferlerin sıklaştırılmasını, köy güzergahlarının gözden geçirilmesini ve ilerleyen süreçte ek olarak bazı taleplerimizi ilettik.

Hepinizden bir ricam var. Bu  entegrasyona dahil olan minibüsçü esnafımıza da anlayın lutfen. Hepsi borçlanmış, kredi çekmiş ve sisteme dahil olmuştur. Onlar da ellerinden geldiğince sorun çözmek için mücadele ediyorlar. Örnek olarak  ilk gün takılan kart okuyucular bazı araçlarda çalışmamış ve sefere çıkamamıştır. Bunun minibüsçü esnafımızla hiç bir alakası yoktur. Tamamen araçlara sistemi takan firmanın hatasıdır.

Bu gibi aksaklıklar en kısa sürede giderilecektir ve halkımız hakettiği konforlu ulaşıma kavuşacağına inancımız tamdır.

Benim önemli bir uyarım  özellikle Seferihisar-İzmir hattını kullanan Sayın Yolcularımıza sadece 985 nolu hatta yönelmemelerini, aynı zamanda 975 nolu hattında direkt Seferihisar-İzmir seferi yapmakta olduğunu vurgulamak olacak.

Biz Seferihisar Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak İlçemizdeki tüm Şoför arkadaşlarımızın haklarını korumak, bunu yaparkende Halkımızın memnuniyetini de ön planda tutmak zorundayız. Bu amaçla herkes memnun, herkes mutlu olana kadar çalışmalarımıza devam edecektir.
Saygılarımı sunarım” dedi

GazettEge-4Ocak2020-21 42

Bir cevap yazın