Göztepe’nin Yeni Stadında ilk Gol Hemşerimizden

Gündem, Spor

Gürsel Aksel Stadı’nda Beşiktaş’ı 2-1 mağlup eden Göztepe’de hemşerimiz Halil Akbunar, yeni statta ilk gol atan futbolcu oldu.

Büyük bir coşku ile açılışı gerçekleştirilen Gürsel Aksel stadı için “Eve dönüyoruz” sloganıyla onbinlerce taraftar stadı doldurdu.

Maçın 25.dakikasında ilk gol Halil Akbunar’dan geldi. Besiktas’ın penaltıdan bulduğu gol ile beraberliği yakalamasına rağmen Göztepe galip gelmeyi bildi. 45.dakika da Celso Borges ikinci golü attı

Stadyumda ilk golü atan Halil tarihe geçmiş oldu.

Maçtan sonra duygularını anlatan Halil “Çok mutluyum. Maçtan önce Serdar Gürler bana ‘Kanki ilk golü sen atacaksın, asisti de ben yapmak istiyorum’ dedi. ‘İnşallah kanki’ dedim. Gerçekten de öyle oldu. İyi oynadık. Ben penaltı yaptırdım arkamı göremedim. Çok üzüldüm ama sonunda 3 puan aldık. Tarihe geçtim. Bizi destekleyen taraftara çok teşekkür ediyorum. Bugün bizi çok iyi desteklediler. Göztepe’nin nasıl bir taraftarı olduğunu tüm dünya biliyor. Bundan sonra da görmeye devam edecekler bu statla birlikte.” dedi.

Halil Akbunar’ı maçta ailesi en önden izledi. Golü atmasının ardından seyircilere koşan Halil ailesine sarılarak zaferini kutladı.

Hemşehrimiz Halil Akbunar ilk golü atan olarak tarihe geçti. Halil Akbunar’ın ailesi Seferihisar Colakinrahimbey Mahallesinde yaşıyor. Maçın ardından Halıl’in babası Ismail Akbunar komsulari tarafindan tebrik yagmuruna tutuldu. Evli ve iki cocuk babası Halil, Göztepe de başarılı futbolu ile her zaman Seferihisar’ın gururu olmaya devam ediyor.

 

Bir cevap yazın