Belediye Başkanı Yetişkin Kent Konseyini ziyaret etti

Gündem, Yerel Haberler

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin Seferihisar Kent Konseyini ziyaret ederek görüşlerini dinledi.Seferihisar Kent Konseyi Başkanı Ekrem Gün, Kadın Meclisi Başkanı Sevil Ege, Engelli Meclisi Başkanı Uğur Alparslan’ın da hazır bulunduğu toplantıya tüm Kent Konseyi meclislerinden, çalışma gruplarından üyelerde katıldı.

Belediye Başkanı Yetişkin’e önce Akarca Sivil İnisiyatif Grubu bir sunum yaptı. Akarcalılar bölgede yapılacak balıkçı barınağının beklenenden büyük olduğunu bu yüzden yerinin değiştirilmesini istediklerini, bunun bir devlet yatırımı olması sebebiyle Büyükşehir Belediyesinin desteğini istediklerini anlattılar. Ayrıca bölgeye CED raporu gerekmediği yönündeki kararı onaylamadıklarını bölgenin deniz çimeni yetişme bölgesi olduğuna dikkat çektiler. Başkan Yetişkin konuyu bildiğini ve takip ettiğini belirtti

Daha sonra Kent Konseyi’nin çalışmaları hakkında Caner Çakaş bir sunum gerçekleştirdi. Bu sunumda Kent Konseyi’nin başlatmış olduğu Seferihisar’ın tarihi eserlerinin UNESCO Dünya Mirası kapsamına alınması ile ilgili çalışmalar anlatıldı. Başkan Yetişkin “Bu konu ile ilgili meclisim ile görüşüp neler yapabileceğimize karar vereceğim” dedi. Ayrıca Caner Cakaş Kent Konseyi kapsamında başlatmış oldukları “Seferihisar’da ağaçlandırma seferberliğinde” gelinen noktaları anlattı. Başkan Yetişkin bu konuda destek vereceğini dile getirdi.

Ayrıca Yetişkin “Kent Konseyi olarak benden destek istediğiniz her konuyu değerlendiriyorum. Yapılmasını istediğiniz her güzel şeyde destekçiniz olacağım” dedi.

Ayrıca buluşmada İzTaşıt, Kocaçay Projesi gibi Seferihisar Belediyesinin çalışmaları da konuşuldu. Kent Konseyi Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’den ayda bir kez biraraya gelme talebinde bulundu. Başkan bu isteğe “Seve seve tabi ki,  sizlerle buluşmaktan çok memnun oldum” dedi.

Kent Konseyi başkanı Ekrem Gün de “Başkan İsmail Yetişkin’i Kent Konseyinde görmek, bizleri dinlemesi bizi çok memnun etti. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Not: Toplantı 24 Ocak 2020 saat 16.00 da gerçekleşmiştir. Aynı gün akşam meydana gelen Erzincan Depremi sebebiyle yayınlaması gecikmeli gerçekleştirişmiştir. (GazettEge)

 

 

Bir cevap yazın