Seferihisar’ın Yardımları Elazığ Yolunda

Gündem, Yerel Haberler

Elazığ merkezli gerçekleşen depremin ardından depremzedelere tüm yurttan olduğu gibi Seferihisar’dan da yardım toplandı.

Seferihisar Kaymakamlığında koordine edilen yardımlar 31. Ocak 2020 tarihi itibari ile Elazığ’a gönderilemek üzere yola çıktı.

Seferihisar kaymakamlığı web sitesinden yapılan açıklama da;

“Elazığ İlinde merkez üssü Sivrice İlçesi olan Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Kahramanmaraş, Şanlıurfa İllerinin de etkilendiği 24/01/2020 tarihinde saat:20.55’de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması ve bölgede yaşayan insanların acılarının hafifletilmesi amacıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN öncülüğünde Yardım Kampanyası başlatılmıştı.

İlimizde Sayın Valimiz Erol AYYILDIZ’ın talimatıyla Valiliğimiz (İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) koordinatörlüğünde başlatılan, İlçemizde Seferihisar Kaymakamlığı tarafından yürütülen Yardım Kampanyasına İlçemizden büyük destek geldi.

Seferihisar Belediye Başkanlığı’nın, Seferihisar AK Parti İlçe Başkanlığı’nın, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın, Muhtarlarımızın, Sivil Toplum örgütlerinin ve vatandaşlarımızın katkılarıyla toplanan elektrikli ısıtıcı, battaniye, gıda malzemesi, ayakkabı, yatak ve kıyafet gibi birçok malzeme Elazığ Salıbaba mahallesine ulaştırılmak üzere İzmir AFAD Müdürlüğü’ne gönderildi.” dendi.

Afad yardımları depremzedelere ulaştırarak,dağıtımını koordine edecek.

Bir cevap yazın