Genç Sporcu Bileğinin Hakkı ile Seferihisar’a İki Madalya kazandırdı

Gündem, Kültür Sanat, Spor, Yerel Haberler

TC. Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Gençler Bilek Güreşi İl şampiyonasına katılan Asil Nadir Anadolu Lisesi 2.sınıf öğrencisi Sude Naz Şahin bileğinin hakkı ile iki altın madalya ile döndü.

Başarılı genç sporcu tüm rakiplerini kolayca geçerek finale yükseldi. Hem sağ hem de sol bilek yarışlarında finale çıkan Sude Naz Şahin’i öğretmenleri ve arkadaşları heyecan ile destekledi. Her iki bilek yarışında da finali alan Sude Naz Şahin iki altın madalyanın sahibi oldu.

Seferihisar’da büyük sevinç yaratan iki madalyanın ardından genç sporcu Türkiye Finallerine hazırlanmaya başladı.

Öğretmenlerinin çok umutlu olduğu Sude Naz’ın Türkiye Finallerinde de dereceye girip, Milli takımda yer alması bekleniyor. Başarıyı yakalayan Sude Naz Şahin “Bilek Güreşi çok bilinmeyen ama oldukça önemli bir spor dalı olarak TC. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından turnuvalar ile destekleniyor. Ben de Seferihisar’ı temsil ederek iki madalya ile döndüm, çok mutluyum. Beni destekleyen aileme, arkadaşlarıma, antrenörüm Ayşenur Sözer hanıma  tüm öğretmenlerime teşekkür ederim. Bundan sonraki süreçte  İlçemizi tüm dünya da temsil etmek istiyorum” dedi.

Turnuvayı izleyenler Sude Naz Şahin’in bileğinin gücüne hayran kaldıklarını belirterek “Gelecek vaad eden bir sporcu, zorlu rakiplerine fark atarak başarıya koştu” dediler.

GazettEge merkez ofisimizi ziyaret eden Sude Naz Şahin’i ekibmiz çiçek ile kutladı ve destek için söz verdi.

                         

Bir cevap yazın