DSHP Genel Başkanı Alpay “Kahraman Mehmetçiğimizin Her Zaman Yanındayız”

Gündem, Son Dakika

Demokratik Sol Halk Partisi Genel Başkanı Hüseyin Alpay İblid’ten gelen 33 şehit haberi üzerine 29-04 Mart arası Balıkesir- İzmir ziyaretlerini iptal ederek bir açıklama yaptı. Alpay acıklamasında şöyle dedi:

“Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad rejimine bağlı güçlerin Serakib’in güneybatısında Türk askerine yönelik saldırısında 33 Mehmetçiğin şehit düştüğünü, 32 askerimizin de yaralandığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Şehit sayımızın artmasından endişe etmekle birlikte, Türkiye’nin varlığı ve bakası için hayatlarını feda eden kahraman askerlerimizin aziz hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyoruz.

Vatan için Şehadete eren kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, askerlerimizin kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyoruz. Milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde bu büyük acının da üstesinden geleceğine yürekten inanıyoruz. Kadim Devletimiz bütün kurum ve kuruluşlarıyla gerekli tedbirleri alarak bu hain saldırıya hak ettiği yanıtı mutlaka verecektir.

DSHP olarak Devletimizin terörle mücadelesinde ve terörü engellemek adına gerçekleştirdiği sınır ötesi operasyonlarında kahraman Mehmetçiğimizin her zaman yanındayız.

Yüreklerimizi dağlayan bu acı haber karşısında Demokratik Sol Halk Partisi olarak şehitlerimizin aileleri başta olmak üzere, milletimizin acısını paylaşıyoruz.

Aziz şehitlerimizin vefakâr ailelerine ve Büyük milletimize sabırlar dileriz. Vatan sağ olsun!”

 

 

One thought on “DSHP Genel Başkanı Alpay “Kahraman Mehmetçiğimizin Her Zaman Yanındayız”

  • Hüseyin beye başarılar dilerim iyi bir insan ve deneyimli siyasetçi olaraktan ülkeye faydalı olacağına inanıyorum başarılar dilerim sevgili başkanım sonuna kadar yanınızdayız

Bir cevap yazın