Sivil Savunma Günü dolayısı ile AKUT seminer düzenledi.

Gündem, Özel Haber, Yerel Haberler

Akut Sivil Savunma günü dolayısıyla afetlere karşı bilinci geliştirmek amaçlı seminer düzenledi.İlk-Orta-Lise öğrencileri için bir seminer, bir de tüm vatandaşlar için bir seminer düzenleyen Akut deprem öncesi,anı ve sonrası yapılması gerekenleri anlattı.

 

 

 

 

 

 

 

Akut Seferihisar Ekip Lideri Vahdi Sarıkaya’nın sunumunda gerçekleştirilen seminerde deprem öncesi planlamaların yapılması, deprem çantasının hazırlanması, deprem toplanma merkezlerinin öğrenilmesi,binanın depreme sağlıklı olması, evdeki binaların sabitlenmesi gibi hayati önem taşıyan detayları anlattı. Sarıkaya deprem sırasında da bir çok yapılması gereken önemli noktalara değindi ve özellikle Yat-Korun-Tutun uygulamasını anlattı.

Deprem sonrası önemli olanları da anlatan Vahdi Sarıkaya deprem çantasını yanımıza alırken gaz vanası, elektrik şalteri,su vanalarını kapatmayı unutmamak gerektiğini ama bina da gaz kaçağı var ise elektik düğme ve şalterlerine dokunmadan binadan çıkmak gerektiğini belirtti. Binadan çıktıktan sonra hasarlı binalara yaklaşılmamalı, telefonlar gereksiz meşgul edilememeli uyarısında bulundu.

Sivil Savunma Günü dolayısı ile Akut’un düzenlediği etkinliğe katılanlara birer Afet Bilinci ve Önlemler Kitapçığı verildi.

Akut seminerinde ayrıca Ekip Lideri Vahdi Sarıkaya vatandaşların sorularına da cevap verdi ve “Afetlere dayanıklı bir toplum yaratmak için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Bir cevap yazın