Kent Konseyi Kadın Meclisi Ürkmez’de

Gündem, Yerel Haberler

Seferihisar Kent Konseyi Kadın Meclisi Ürkmezli kadınlar ile buluştu.

8 Mart Emekçi Kadınlar Gününde etkinliklerin Seferihisar Merkezde yapılmasından kaynaklı “Ürkmezimize gelin” çağrısına yanıt veren Kadın Meclisi yürütme kurulu Ürkmezli kadınlarla buluştu. Karanfiller ile Ürkmez Mahallesine gelen Kadın Meclisi hanımlarla sohbet etti, isteklerini dinledi.

Ürkmezli hanımların “Bizde üretici pazarı istiyoruz, Belediye Başkanımıza iletin isteğini” Kadın Meclisi Başkanı Sevil Ege “Söz veriyorum, kendisine ileteceğim” diyerek yanıtladı. Ürkmez Mahallesindeki tiyatro grubu ile buluşan Kadın Meclisi Ürkmez Meydanına giderek Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra Arya Kafe’de buluşan Ürkmezli Kadınlar ile Kadın Meclisi kadın hakları, kadına şiddet, kadınlar için yapılabilecek projeler üzerine konuştu. Ürkmez Kadın Tiyatrosu grubununda katıldığı sohbette birlikte çalışmalar yapmaya karar verildi.

Oldukça güzel geçen günün ardından Kadın Meclisi Başkanı Sevil Ege “Bundan sonra düzenli olarak Kadın Meclisi olarak Ürkmez Mahallemize geleceğiz. Ürkmez merkeze uzak bir mahallemiz olduğundan dolayı böyle bir karar aldık ama aslında Seferihisar Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan yardımcımız Arzu Hepbektaş  Ürkmez’de oturuyor. Yani kadın Meclisimizin bir ayağı da burada. Hanımlarımıza söyledim. Ne zaman isterlerse Arzu hanıma ulaşsınlar. Kent Konseyleri halkın sesini duyurmak için var. Biz de Kadın Meclisi olarak kadınlarımızın sesini devlete, belediyeye duyurmak ile görevliyiz. Ürkmez Kadın Tiyatrosunu çok beğenerek takip ediyoruz, onlar bizim gururumuz. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

 

 

GazettEge-12.03.2020

Bir cevap yazın