Seferihisar’da Coronavirüs Vakalarında Gerçek Rakamlar

Gündem, Sağlık, Son Dakika, Yerel Haberler

Seferihisar’da sosyal medyada yayılan bir çok dedikoduya cevap olarak GazettEge farkı ile gerçekleri yayımlıyoruz.
Yetkili makamlardan aldığımız bilgiye göre;
Seferihisar’da bugüne kadar testlerden sadece 2 tanesi pozitif çıkmış, bu iki pozitif hasta Seferihisar’a İstanbul’dan gelmiş olup, geldikleri günün akşamı ateşlenmişlerdir. Seferihisar dışında bir sitede yasayan bu iki kişi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı.İki kişinin temas ettiği kişiler olup olmadığı araştırıldı. Site bakkalından alışveriş yaptıkları belirlendi. Site bakkalı kapatıldı. Site halkı bilgilendirildi. Site dezenfekte edildi. Bu iki kişinin Seferihisar Merkeze gelmediği, hiç bir marketten alışveriş yapmadığı öğrenildi.
Yanı sıra Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesine ufak bir grip belirtisi ile gelen herkese test uygulandı. İlçe de doğal sebepler ya da herhangi bir hastalıktan vefat eden vatandaşlara da test uygulandı.
Bugüne kadar yapılan tüm testler İstanbul’dan gelen iki kişi hariç negatif çıktı.
Seferihisar Kaymakamlığı ve Belediyesi işbirliği ile Vefa grubu oluşturuldu ve 24 saat Coronavirüs ile mücadele önlemleri alındı. Sokağa çıkma yasağı olan yaşlılara da destek verilmeye devam ediliyor.
Seferihisar’da son durumun böyle olmasına rağmen Izmir il kapsamı virüse yakalanma oranı ve virüs kaynaklı ölüm oranı yüksek olması sebebiyle vatandaşlarımızın dikkatli olması, önlemlere uyması gerekliliği önemle belirtildi.
GazettEge-26.03.2020

2 comments

Bir cevap yazın