Türkiye’nin Yeni Partisi BEP’den “Evde Kal Çağrısı”

Siyaset

Türkiye’de Demokratik Solun yeni partisi olarak kurulan ve hızlı bir yükseliş gösteren Barış ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Alpay “Evde Kal” çağrısında bulundu.

Covid-19 (Coronavirüs) salgının her geçen gün ülkemizde artan vaka sayısı ile devam ettiğine dikkat çeken Alpay “Koronavirüs tedbirlerine uymak, bu denli hassas bir konuda birlikte hareket etmek ve yurttaşlarımızı bilinçlendirmek için Sağlık Bakanlığı tarafından alınan önlemlere hepimizin harfiyen uyması gerekmektedir. El birliği ile bu süreci atlatacağız. Yeter ki bir süreçte evlerden çıkmayalım, virüsün kontrol altına alınması için alınan tedbirlere katkı sunalım.” dedi.

Okulların kapalı olmasına dikkat çeken Hüseyin Alpay “Bunu lütfen bir tatil gibi algılamayın. Evinizden çıkmayın. Çocuklarınız ile evde vakit gecitin. Onlarla kitap okuyun. Oyunlar oynayın. Evde yapılacak sosyal faaliyetler geliştirin. Çalışma hayatında tirsar bulamadığınız aileniz ile paylaşımlarınızı geliştirmek için bunu bir fırsat bilin. Kurallara hep birlikte uyalım, evde kalalım ve mücadeleye katkı sunalım.” ifadelerini kullandı

Bir cevap yazın