Ali Rıza Bilgisoy- Zor Günler ve Haklarımız

Köşe Yazarları

Merhaba meslektaşlarım
Bu Corona illeti ile millet savaşırken biz çalışan güvenlik görevlisi arkadaşlarımızın uğradığı haksızlıklarada ses cikartmamiz gerekir diye düşünüyorum.

Örnek bugün başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum sizlere. Kendimde aynı zamanda özel güvenlik görevlisiyim görev yaptığım işyerinde 3 kişi tarafından hakaret ve saldırıya maruz kaldım. Bu  her zaman olan bir olaydır mutlaka yaşayan çok meslektaşımız olmuştur.

Neyse olayı anlatmaya devam edeyim. Vatandaş kaçak geçiş yapmak istemiş bende görevim gereği. Vatandaşı uyararak dışarı çıkıp kart basmasını uygun bir dil ile kendisine 3 defa söyledim. Ve olay bu noktadan sonra hakaret saldırı şeklinde dönüstü.hatta kendini alışkın olduğumuz “sen benim kim olduğumu biliyor musun?” şeklinde  ifade etmeye kadar ilerletince tabiki polis çağıracağımı ifade ettim.

Polis geldiğinde tabiki bu itirazcı ve saldırgan vatandaş tam tersi konuşmaya ve benim ona hakaret ettiğimi söylemeye başladı

Bende avukatımı aradım. Avukatım tazminat ve hakaret aynı zamanda darp ile ilgili işlem yaptırabilecegimizi kısacası mahkeme açıp yüklü bir tazminat davası açılıp aynı zamanda kolluk kuvvetlerine hakaret ve saldırıdan demir parmakliklarda kendisini göre bilecegimizi anlattı. Ama ben şikayetçi olmadım neden mi affetmek erdemdir. Sonucta o da özür dileyip gitti.

Buradan çıkarmamız gereken şudur. Bir polis memuru saldırı yada hakaret edildiğinde karşıdaki kişi mahkeme tarafından polis memuruna saldırı yada hakaret etmesinden dolayı ne ceza veriyorsa görevi başındaki Güvenlik Görevlilerine yapılan hakaret yada saldırıya da aynı cezayı veriyor çünkü özel güvenlik görevlileri kolluk kuvvetlerinin bir koludur ve VATANDAŞIMIZA bunu öğretmemiz gerekiyor.

Nasıl ki sizlere çalıştığınız yerde bir sorumluluk veriliyor ve yapıyorsanız bizlerde bize verilen görevleri yerine getirmekle yükümlüyüz.

Çünkü bizlerin de bakmakla yükümlü aileleri var biraz empati etmenizi rica ediyorum

ÖZEL GÜVENLİK
HERYERDE
ALİ RIZA BİLGİLİSOY

2 comments

  • Bu yazına canı gönülden katılıyorum ki toplum olarak ileri medeniyetler seviyesine ulaşamamızın sebebi de budur diye düşünüyorum bencilik bizcilik olmayışıdır karşımızdakinin de bizim gibi insan olduğunu hep unutmaktan empati kutlamamak çağımızı en büyük sorunudur.

  • Halil bey öncelikle yazımıza yorumunuza can kattıgınız için teşekkür ederim bilinçli toplumlar herzaman kazanır diyerek tekrardan teşekkür ederiz

Bir cevap yazın