Adnan Çetin- Bir Seferihisar Sevdalısı

Köşe Yazarları

Ben Adnan Çetin bir Seferihisar sevdalısıyım.

Yeni başladım köşe yazarlığına. Yazdiklarim ve bundan sonra yazacaklarım sadece ve sadece yaşanmış  olan ve görülen  gerceklerdir.

Seferihisarımız çok  güzel  bir ilçemiz. Lakin bir çok  eksiği yok değil.

Bu eksikleri ve aksaklıkları düzelmek bizim vatandaşların görevidir. Ben bu görevi üstlendim ve elimden geldiği kadar ilçemize hizmet etmeye 6 yıldır çabalıyorum.

Çalışmalarımı  öncelikli olarak engelliler ve 65 yaş üzeri vatandaşlarımızı düşünerek yapıyorum.Onların  biraz olsun yasamlarını kolaylastirabiliyorsam ne mutlu bana.

Küreselleşen dünya da artık tarımın önemi daha çok ortaya çıkmakta. Kendi kendine yetebilen ülke güçlü ülke olacak bundan sonra

Aslinda ilçemize  tarım desteği verilse ve çiftçilerimize tesfikler yapılsa. Ekseler biçseler ekonomiye katkı sunsalar. Ya da büyük,küçük baş hayvan desteği verilse ilçemiz  kalkınır, ülke ekonomisine  de katkıda  bulunur.

Üretim artarsa çarşıda pazarda fiyatlar düşer, Insanlar daha çok alışveriş yapar.

Bu destekle birlikte işsizlik oranıda ilçede düşer. Birçok kişi evine ekmek götürür.

Bir çoğumuzun zor ya da olmax dediğini duyar gibiyim.

Istedikten sonra doğru bir calisma ekibi ve düzenli bir plan yapıldiktan sonra niçin olmasin ki.

Şahsen ben bir siyasetçi olsam ilk isim tüm gücümü ve varlığımı ilçemiz icin ortaya koyar ve gerekenlerin yapılması icin kollarımı sıvar ve gereken birimlerle beraber sırt sırta omuz omuza çalışırdım.

Goruyorum ki ilçemizin vatandaşı siyasete küsmüş ve seçimlerde ya oy kullanmıyor yada çoğu boş oy kullanıyor bu demektir ki güven tazelemek gerekir.Gelecek kisi kendini gosterecek kendini ilcemize kabullendircek.

Eş dost akraba siyaseti değil iş yapma siyaseti ortaya koymak gerek.Iste onun içinde gelmesi gereken kişi kalben ıstiyerek tüm yüreğiyle Seferihisarımızı sevmeli

Bu ilceyi seven herkesin taşın altına elini sokması  gereken zamanlardayız .

Ilceye hizmet etmek bir görev olmalı, herkes elinden geldiğince birşeyler yapmalı.

Seferihisar’ı seviyorum ve güzel günler göreceğimize inanıyorum.

Covid-19 virüsü ile mücadele ettiğimiz bu günlerde bu küresel salgından hep birlikte çıkacağımıza inancım tamdır. Yine hep birlikte güzel günler göreceğiz.

Tüm Seferihisar’a sevgi ve Saygılar.

ADNAN ÇETİN -Kent Konseyi Engelli Meclisi Bsk Yardımcısı- ÇOBATDER Engelli Komitesi Başkanı

One thought on “Adnan Çetin- Bir Seferihisar Sevdalısı

Bir cevap yazın